[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۰
  • دوره جدید

معاون محیط زیست فارس: رهاسازی حقابه بختگان را پیگیری می‌کنیم، روزنامه شیراز نوین

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس اعلام کرد: حقابه بختگان موضوعی حیاتی برای احیای این تالاب است و محیط زیست تا رسیدن به نتیجه مطلوب رهاسازی این حقابه را امسال پیگیری می کند.
محمدنبی مرادی، در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به بارندگی‌های مطلوب در بالادست تالاب بختگان، موضوع رهاسازی حقابه بختگان امسال با امیدواری بیشتری دنبال می‌‌شود و امیدواریم امسال بختگان از حقابه قانونی خود بهره‌مند شود. وی با بیان اینکه هنوز رقمی برای رهاسازی حقابه بختگان نهایی و اعلام نشده است، گفت: محیط زیست دراین رابطه مکاتباتی با شرکت آب منطقه‌ای استان فارس انجام داده و با توجه به رهاسازی 120میلیون متر مکعب آب کشاورزی از سد درودزن، امید است رهاسازی حقابه بختگان از این سد هم در اولویت باشد. مرادی بیان داشت: براساس قانون مصوب حقابه تالاب‌ها باید بعد از تأمین آب شرب در اولویت دوم باشد و آب کشاورزی در اولویت سوم قرار گیرد؛ در حالی که متأسفانه در این رابطه در حالی که 120میلیون متر مکعب آب کشاورزی رهاسازی شده، هنوز حقابه‌ای برای احیای بختگان از سد درودزن رها نشده است.
معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس ادامه داد: در زمینه رهاسازی حقابه بختگان در جلسات آینده ستاد احیای تالاب‌های فارس تصمیم‌گیری نهایی می‌‌شود. محیط زیست اصرار دارد در صورت موافقت با رهاسازی آب این حقابه در محل ورودی دریاچه بختگان تحویل شود تا در مسیر سد درودزن تا دریاچه برای مصارف کشاورزی از حقابه برداشت نشود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی