[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۵
  • دوره جدید

پرونده واگذاری‌ها بی‌تحرک است، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی میزان بدهی بانک‌های مختلف به بانک مرکزی براساس محاسبات طراز دارایی‌ها را ١٠٠هزار میلیارد تومان اعلام کرد.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، غلامرضا تاجگردون در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور رئیس و اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در شیراز برگزار شد، گفت: فضای خوبی در قالب شورای گفت‌وگو و نشست‌هایی از این قبیل طی سال‌های گذشته شکل گرفته است و اینکه عیوب قوانین بیرون بیاید، خود یک حسن است. 
وی با بیان اینکه در سطح‌بندی آمایشی کشور باید تقسیم کار وجود داشته باشد، افزود: فارس ظرفیت زیادی دارد و باید نقش ملی خود را ایفا کند. رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توقع نداریم استان‌های کوچک موتور توسعه کشور باشند، گفت: اما انتظار داریم استان‌هایی مانند فارس و اصفهان موتور توسعه کشور باشند و نداشته‌هایشان مرتفع شود. تاجگردون به صادرات یک و نیم میلیارد دلاری توسعه صادرات نفتی فارس اشاره و عنوان کرد: این میزان درآمد نفتی در شرایط فعلی کشور عدد کمی نیست. وی ادامه داد: شیراز و فارس قطب درمان کشور محسوب می‌شود و حجم زیادی از خدمات آن به اقصی نقاط کشور می‌رسد؛ اما مشکلاتی در بخش زیرساخت‌ها دارد که در این جلسه مطرح شد. در این راستا بیمارستان میانرود شیراز کددار شد.
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی به پروژه راه‌آهن شیراز بوشهر اشاره کرد و با بیان اینکه که بعد ملی این پروژه می‌طلبد که همه نمایندگان برای اختصاص اعتبارات لازم تلاش کنند، گفت: انتظار داریم در استان‌ها سرعت عمل بالا رود و بازخورد آنها را به ویژه در بخش واگذاری‌ها شاهد باشیم. تاجگردون در بخشی از سخنانش با تصریح بر اینکه بعضی مدیران ما تمایلی ندارند پروژه‌ها را واگذار کنند، گفت: برخی از پروژه‌های فارس قابلیت واگذاری به بخش خصوصی و البته گیرهایی در سیستم قضایی هم دارد و مدیر به همین دلیل می‌ترسد آن را واگذار کند. این در حالی‌ است که رئیس قوه قضاییه موافقت کرده که واگذاری‌ها بدون قید و بندهای اجرایی باشد.
وی با تأکید بر اینکه واگذاری پروژه به بخش خصوصی از ملاک‌های ارزیابی مدیران باشد، تصریح کرد: دیگر نمی‌دانیم در تبصره ١٩ چه چیز دیگری را باید تصویب کنیم.
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی همچنین میزان بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی براساس محاسبات طراز دارایی‌ها را ١٠٠هزار میلیارد تومان اعلام کرد.
تاجگردون با بیان اینکه سال گذشته تجربه بخشودگی زیر ١٠٠میلیون تومان داشتیم، گفت: بانک کشاورزی یکی از بانک‌هایی بود که بهره مناسبی از این حرکت برد.
وی به وجود ٢٥میلیون پرونده زیر چهارمیلیارد تومان و ١١٥هزار پرونده بالای چهارمیلیارد در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: بخشودگی سود مرکب بانکی، یکی از مهم‌ترین کارهایی است که می‌توان برای بانک‌ها و بخش‌های اقتصادی انجام داد.
تاجگردون با تأکید بر اینکه هرجا نیاز به اصلاح قوانین است ورود می‌کنیم اما در برخی قوانین مانند تجارت هرچه دست نزنیم بهتر است، اظهار کرد: حذف قوانین اضافی باید در دستور کار مجلس قرار گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی