[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۷۷
  • دوره جدید

مدیرکل انتخابات وزارت کشور: تقویم انتخابات ۱۰ اردیبهشت ابلاغ می‌شود، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل انتخابات وزارت کشور با اشاره به اینکه تقویم زمانی اجرای انتخابات در روز دهم اردیبهشت به فرمانداری‌ها و بخشداری‌های سراسر کشور ابلاغ می‌شود، گفت: طرح استانی شدن انتخابات اگر به قانون تبدیل شود، لازم‌الاجرا خواهد بود.
سیداسماعیل موسوی در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش که انتخابات مجلس شورای اسلامی بر اساس چه قانونی اجرا می‌شود، بیان کرد: مجلس در حال اصلاح قانون انتخابات است، اما هنوز شورای نگهبان آن را تأیید نکرده است. بنابراین انتخابات بر اساس قانون موجود انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود، اما اگر طرح مجلس به تأیید شورای نگهبان رسیده و نهایی شود، برای وزارت کشور قانون جدید لازم‌الاجرا خواهد بود.
وی ادامه داد: طرح استانی شدن انتخابات اگر به قانون تبدیل شود، لازم‌الاجرا خواهد بود؛ یعنی ابتدا باید شورای نگهبان قانون را تأیید کند و سپس رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس‌جمهور در زمان مشخص، قانون را برای اجرا ابلاغ کنند.
مدیرکل انتخابات وزارت کشور خاطرنشان کرد: در حال حاضر وزارت کشور، اجرای انتخابات را با قانون فعلی آغاز کرده است. قانون جدید اگر تا قبل از زمان استعفای داوطلبان انتخابات (از پست‌های تصریح شده در قانون) ابلاغ شود، قابل اجراست؛ اما اگر بعد از آن مقطع، ابلاغ شود قابلیت اجرایی ندارد.
به گفته وی، لایحه قانون جامع انتخابات توسط هیئت رئیسه مجلس اعلام وصول شده است، اما در دستور کار مجلس نیست و به انتخابات دوم اسفند نمی‌رسد.
موسوی در پایان گفت: تقویم زمانی اجرای انتخابات در روز ۱۰ اردیبهشت به فرمانداری‌ها و بخشداری‌های سراسر کشور ابلاغ می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی