[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۵
  • دوره جدید

تعیین فرصت یک‌ماهه برای لکه‌گیری و رفع چاله‌های خیابان‌های شیراز، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر شیراز گفت: رسیدگی به وضعیت آسفالت معابر شهری و رفع چاله‌های سطح خیابان‌ها، این روزها به یکی از دغدغه‌های کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز تبدیل شده است، تا جایی‌که این کمیسیون با بازدیدهای مکرر و جلسه‌های متعدد همواره می‌کوشد با رفع مشکلات و خرابی‌های آسفالت معابر، برخی زیرساخت‌ها از جمله ایجاد معابر مناسب در سطح کلان‌شهر شیراز را ارتقا دهد. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، نواب قائدی در بحث بررسی وضعیت آسفالت معابر، در نود و چهارمین جلسه فوق‌العاده این کمیسیون با تأکید بر رفع مشکلات معابر و ترمیم چاله‌ها و حفره‌های موجود در سطح معابر شهری، گفت: با توجه به وضعیت نامناسب قسمت‌هایی از آسفالت معابر سطح شهر، رفع خرابی‌ها و ساماندهی این معابر، یکی از خواسته‌های به‌حق شهروندان است که در این زمینه، تمام تلاش معاونت فنی و عمرانی شهرداری شیراز باید معطوف به رفع این مشکلات باشد.
سخنگوی شورای شهر شیراز با اشاره به اجرای طرح جهادی ترمیم ورفع چاله‌های معابر سطح شهر، تأمین رفاه و آسایش شهروندان را از جمله مهم‌ترین برنامه‌های شورای شهر دانست و اظهار کرد: در این جلسه معاونت فنی و عمرانی شهرداری شیراز و مناطق شهرداری مکلف شدند ظرف مدت یک ماه عملیات لکه‌گیری، ترمیم و رفع چاله‌های خیابان‌های سطح شهر را انجام تا شاهد ارتقای کیفیت معابر و جلب رضایت شهروندان باشیم.
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: همچنین معاونت فنی و عمرانی مکلف شد سریعاً نسبت به تهیه برآورد، دستورالعمل و جزئیات اجرایی لکه‌گیری آسفالت معابر اقدام و این دستورالعمل را به منظور اجرا به شهرداری‌های مناطق نیز ابلاغ کند. همچنین مقرر شد سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری نیز در این مورد تعداد اکیپ‌های اجرایی خود را افزایش دهد. عضو شورای شهر شیراز حفاری‌های متعدد توسط سایر دستگاه‌های اجرایی و کمبود وگرانی آسفالت را از جمله مهم‌ترین مشکلات موجود عنوان کرد و ادامه داد: با این حال تلاش شورای شهر و مدیریت شهری، بهبود وضعیت آسفالت معابر اصلی و فرعی سطح شهر است. نواب قائدی خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از مشکلات حاصل از کند و کوب و حفاری‌های سطح شهر، معاونت فنی و عمرانی ملزم به تهیه لیست پیمانکاران مجرب و متخصص در زمینه روکش آسفالت و معرفی این پیمانکاران به دستگاه‌های خدمات‌رسان شده است تا با بهره‌گیری از این پیمانکاران، حفاری‌هایی که در سطح شهر انجام می‌‌شود بلافاصله ترمیم و لکه‌گیری و آسفالت شوند. عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز، توسعه زیرساخت‌ها و عمران و آبادانی متناسب با نیازهای شهر را مسیری برای جلب رضایت شهروندان دانست و بیان کرد: برای خدمت به مردم و رفاه و آسایش آنان از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی