[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۱
  • دوره جدید

معاون اول رئیس‌جمهور: مناطق آزاد در شرایط تحریم باید نقش بیشتری در صادرات و واردات ایفا کنند، روزنامه شیراز نوین

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به ظرفیت‌های گسترده مناطق آزاد کشور گفت: در مقطع فعلی بیشتر از مواقع دیگر به ظرفیت مناطق آزاد کشور نیاز داریم که بتواند در اقتصاد کشور، به خصوص در بخش صادرات و واردات نقش آفرین باشد.
به گزارش ایسنا،‌ اسحاق جهانگیری در بدو ورود به کیش، برگزاری نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت در جزیره کیش را یادآور شد و اظهار کرد: نشست مجمع جهانی سلامت فرصتی است که کشورهای شرکت کننده تجربیات موفق خود را با یکدیگر در میان بگذارند.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از تجربه موفقی در زمینه سلامت برخوردار است، تصریح کرد: با اقدامات بسیار خوبی که پس از انقلاب اسلامی صورت گرفته، شاهد کاهش چشمگیر مرگ و میر مادران و کودکان و افزایش امید به زندگی هستیم.
معاون اول رئیس‌جمهور همچنین از طرح تحول نظام سلامت به عنوان یکی از کارهای مهم بخش سلامت در دولت یازدهم و دوازدهم یاد کرد و گفت: این برنامه همچنان در دست اقدام قرار دارد و اثرات مثبتی در نظام سلامت کشور داشته است.
وی فشار آمریکا به ملت ایران از طریق تحریم‌های ظالمانه را اقدامی ضدانسانی، ضد حقوق بشر و تروریسم اقتصادی دانست و اظهار کرد: ‌بر خلاف شعارهایی که می‌دهند که هدف از تحریم اعمال فشار بر دولت جمهوری اسلامی ایران است، این تحریم‌ها منجر به فشار سنگینی بر ملت ایران شده و زندگی مردم با مشکل مواجه شده است.
معاون اول رئیس‌جمهور افزود: این فشارها تأمین دارو و واردات نیازهای پزشکی را نیز با مشکل مواجه کرده است که این مشکلات توسط آمریکا ایجاد شده است.
جهانگیری، خلیج فارس را منطقه‌ای استراتژیک و راهبردی برای جمهوری اسلامی ایران توصیف و خاطرنشان کرد: ما همواره از امنیت و صلح و کشتیرانی آزاد در خلیج فارس دفاع و حراست کرده‌ایم و جمهوری اسلامی به این حفاظت و حراست پایبند است.
وی ادامه داد: همه اقداماتی که کشورها برای پایداری صلح انجام می‌دهند، در راستای منافع ملی این کشورهاست. خط قرمز ما مانند هر کشوری این است که اگر اقدامی در تضاد با منافع ملی ایران انجام شود، ما نیز برای دفاع از امنیت ملی خود هر اقدامی که لازم باشد را انجام خواهیم داد.
جهانگیری اضافه کرد: البته ایران در طی قرن‌ها و سال‌های گذشته پاسدار امنیت خلیج فارس بوده و امروز نیز جمهوری اسلامی به عنوان بزرگ‌ترین کشور در این آبراه بین‌المللی، پاسدار امنیت و صلح و ثبات در منطقه است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی