[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۰
  • دوره جدید

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: دولت بسته‌های حمایتی به مردم بدهد، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه دولت باید با عرضه بسته‌های حمایتی، کالاهای مورد نیاز مردم در ماه رمضان را تأمین کند، گفت: نهادهای نظارتی و تعزیراتی باید به درستی به وظایف خود عمل کرده و بر قیمت کالاهای اساسی مورد نیاز مردم نظارت داشته باشند. رضا انصاری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ضرورت توجه مسئولان اجرایی به کنترل قیمت مواد غذایی در آستانه فرارسیدن ماه رمضان، گفت: نهادهای نظارتی و تعزیراتی باید به درستی به وظایف خود عمل کرده و بر قیمت کالاهای اساسی نظارت دقیق و مستمر داشته باشند. نماینده مردم داراب و زرین‌دشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید با عرضه بسته‌های حمایتی، کالاهای مورد نیاز مردم در ماه رمضان را تأمین کند، افزود: در حال حاضر به دلیل کاهش ارزش پول ملی و افزایش نرخ دلار درآمد بسیاری از شرکت‌های وابسته به نهادهای حکومتی، خصولتی و شبه‌دولتی افزایش چشمگیری پیدا کرده است و این شرکت‌ها به یکباره سودهای کلانی کسب کردند. دولت باید با به‌کارگیری مکانیزم صحیح، بخشی از سود این شرکت‌ها را صرف تأمین نیاز قشر آسیب‌پذیر جامعه کند. وی اظهار کرد: شرکت‌هایی مانند پتروشیمی‌ها، معادن و... که در زمینه صادرات فعال هستند، پس از افزایش نرخ ارز سود بسیاری کسب کردند. عدالت حکم می‌کند دولت با سیاست‌گذاری‌های مناسب، منابع مالی مورد نیاز تأمین اقلام خوراکی قشر ضعیف و متوسط جامعه را از طریق این شرکت‌ها تأمین کند.
این نماینده مردم در مجلس دهم درباره تصمیم ستاد تنظیم بازار مبنی بر توزیع کالاهای اساسی مورد نیاز مردم با قیمت ترجیحی در ماه رمضان، خاطرنشان کرد: در این شرایط دولت باید از تجربه‌های قبلی خود درس بگیرد تا بتواند کالای اساسی با قیمت ترجیحی را به دست مصرف کننده واقعی برساند؛ چراکه در گذشته کالاهای تهیه شده با ارز ۴۲۰۰تومانی به دست مصرف کننده واقعی نرسید. در واقع، کمیت دولت در توزیع کالاهای اساسی لنگ می‌زند. عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت برای توزیع اقلام اساسی باید از تجربه توزیع لاستیک استفاده کند، ادامه داد: مکانیزم مناسبی برای توزیع لاستیک طراحی شد که این کالا را با قیمت مناسب به دست مصرف کننده واقعی رساند.
انصاری تصریح کرد: دولت باید برای توزیع کالای اساسی مورد نیاز مردم در ماه رمضان از ظرفیت نهادهای مردمی مانند شرکت‌های تعاونی، سازمان بهزیستی و کمیته امداد استفاده کند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت عملکرد صحیحی برای توزیع کالاهای اساسی نداشتند، گفت: باید با نظارت و مدیریت معاون اول رئیس جمهور، هماهنگی مناسبی میان این دو وزارتخانه ایجاد شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی