[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۰
  • دوره جدید

رئیس شورای شهر شیراز: نظارت شورا به یک تذکر محدود شده است، روزنامه شیراز نوین

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز، به اینکه نظارت شورا در حد یک تذکر در قالب نطق پیش از دستور تنزل یافته است، انتقاد کرد. به گزارش ایسنا منطقه فارس، سید احمدرضا دستغیب دوشنبه ٩اردیبهشت در همایش روز ملی شوراها در شیراز، از اینکه بخشی از نظارت شورا به نطق‌های ناطقین پیش از دستور تبدیل شده که عمدتاً بی‌ثمر است، ابراز تأسف کرد. وی گفت: نظارت شورا به یک تذکر به شهردار ختم شده یا نظارت را بر مدافع بی‌قید و شرط از شهرداری ترجیح داده و در واقع به وکیل‌البلدیه تبدیل شده، در حالی‌که نباید افراط و تفریط داشته باشیم. 
دستغیب یکی از هدف‌های مهم تشکیل شوراها را گفت‌وگوی شوراییان و انتقال تجارب آنها ذکر و خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین دستاوردهای شورا، ایجاد یک اتاق گفت‌وگو برای بررسی مباحث شورایی است.
وی افزود: بیست و یک سال از عمر شورا می‌گذرد، در حالی‌که این نهاد در کشورهای غربی بیش از صد سال قدمت دارد. رئیس شورای شهر شیراز با تأکید بر اینکه باید این نهاد همچنان نوپا و ضعیف را حمایت و تقویت کنیم، تصریح کرد: البته در کنار نگاه تقویتی، نگاه انتقادی نیز باید وجود داشته باشد. دستغیب همچنین با تأکید بر اینکه نگاه به شوراها نباید نگاه صفر یا صد باشد، گفت: وظایف شوراها و نگاه به آنها نسبی است که در برخی وظایف موفق و در برخی هم ناموفق بوده است. 
وی شورا را به مثابه رکن چهار یکی از قوای کشور توصیف کرد و افرود: باید در آستانه بیست و یک سالگی فعالیت شورا به تقویت و حمایت از این نهاد مدنی همت گمارد.
رئیس شورای شهر شیراز همچنین یادآور شد: شورای شهر این کلانشهر یک سنت حسنه طی دو سال گذشته بنا گذاشته و در روز ملی شوراها از همه نمایندگان ادوار شوراها خارج از تفکر سیاسی و قومی دعوت می‌کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی