[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۰
  • دوره جدید

نیازمند تقویت روحیه تعاون و کار جمعی در جامعه هستیم، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با بیان اینکه تعاونی‌ها می‌توانند در کنار بخش دولتی و خصوصی در تحول و شکوفایی اقتصاد کشور اثرگذار باشند، خاطرنشان کرد: جامعه اقتصادی فارس پذیرای تعاون است و پتانسیل گسترش آن را در بخش‌های مختلف کشاورزی و معدنی دارد و می‌تواند از ابتدا تا انتهای زنجیره تولیددر این حوزه‌ها را عملیاتی کند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله رحیمی در دیدار با اعضای اتاق تعاون استان فارس، با بیان اینکه بخش تعاون به عنوان یکی از بخش‌هایی که در قانون به رسمیت شناخته شده از  ارکان اقتصادی کشور در کنار بخش خصوصی و بخش دولتی محسوب می‌شود، افزود: تعاون یکی از آرزوهای دیرینه‌ای است که از ابتدای اتقلاب مطرح بود و سابقه آن نیز از ادوار کهن تا دوران اسلامی و پس از انقلاب در کشور وجود داشته است. نماینده عالی دولت در استان فارس بیان کرد: در گذر زمان و رواج اقتصاد نوین، داشته‌های کهن خود را نادیده گرفته‌‌ایم که فرهنگ تعاون نیز یکی از این دارایی‌های مغفول مانده است.
وی در ادامه یادآور شد: در جامعه روستایی و سنتی اقداماتی که بر مبنای تعاون بود، در حوزه‌های  کشاورزی و دامداری انجام می‌شد که زمینه رفع بسیاری از مشکلات را فراهم می‌کرد.
دکتر رحیمی با تأکید بر اینکه شخص‌محوری و فردباوری از معضلات امروز جامعه است، عنوان کرد:  انجام کارهای تیمی و گروهی  به خوبی آموزش داده نشده است. بنابراین تقویت فرهنگ تعاون در راستای توسعه جامعه ضروری است که باید آموزش آن در مدارس پایه گذاری شود.
 استاندار فارس با اشاره به اینکه تعاونی‌ها می‌توانند در کنار بخش دولتی و خصوصی در تحول و شکوفایی اقتصاد کشور اثرگذار باشند، خاطرنشان کرد: جامعه اقتصادی فارس پذیرای تعاون است و پتانسیل گسترش آن را در بخش‌های مختلف کشاورزی و معدنی دارد و می‌تواند از ابتدا تا انتهای زنجیره تولید در این حوزه‌ها را عملیاتی کند. نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به شرایط سخت اقتصادی پیش روی کشور، این وضعیت را به جنگ تمام‌عیار تشبیه کرد و گفت: این جنگ که تک‌تک خانواده‌های ایرانی و همه بخش‌های جامعه را تحت‌الشعاع قرار داده است، نیازمند روش‌ها و فرمول‌هایی متفاوت با شرایط معمولی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی