[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۳
  • دوره جدید

حرکت به سمت بومی‌سازی تکنولوژی و دانش صنعتی، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در استان فارس ضمن اشاره به اقدامات انجام شده توسط بعضی واحدهای تولیدی در ساخت قطعات مورد نیاز، تأکید کرد که باید به سمتی برویم که تکنولوژی و دانش صنعتی کارخانه‌ها و صنایع بومی‌سازی شود.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام، سه‌شنبه 10 اردیبهشت در حاشیه بازدید از کارخانه‌ پگاه فارس که به مناسبت هفته کار و کارگر انجام شد، ضمن تبریک این روز و هفته به کارگران و تلاشگران عرصه تولید، راه‌اندازی خط تولید جدید را اقدامی شایسته قدردانی دانست.
وی هدف از انجام چنین بازدیدهایی را اطلاع از وضعیت واحدهای تولیدی و اقدامات انجام شده در زمینه رونق تولید عنوان و یکی از اهداف انجام بازدیدها، کسب اطلاعات در زمینه اقدامات قابل انجام برای رفع مشکلات و موانع تولید بیان کرد.
آیت‌الله دژکام گفت: امسال که سال رونق تولید است، ان‌شاءالله بتوانیم با همیاری همه عزیزان کارگر، کارفرمایان دلسوز و مدیران محترم خطوط تولیدی، حرکتی متناسب با نیازهای ویژه این سال انجام دهیم و قدرت ایران و ایرانی را برای اینکه بتواند زندگی خود را اداره کند و تمدن جدید ایرانی را بسازد، به دنیا نمایش دهیم.
وی با تصریح اینکه همه مسئولان استان موظف هستند به سهم خود به رونق تولید کمک کنند، گفت: به حمدالله این مجموعه برای تأمین قطعات مورد نیاز خط تولید و با استفاده از روش مهندسی معکوس، حدود 400قطعه تولید شده است. باید به سمتی برویم که تکنولوژی و دانش صنعتی در کارخانجات و صنایع، بومی سازی شود. 
آیت‌الله دژکام اضافه کرد: با توجه به حسن برخوردی که با جمع کارگری در راستای افزایش قدرت تولید باید انجام شود، در این واحد تولیدی اقداماتی اجرا شده که رضایت کارگران را به همراه دارد.
او با بیان اینکه استفاده از دستگاه‌ها و تکنولوژی‌های ایرانی در بسیاری از خطوط این واحد تولیدی برایش بسیار جالب توجه بوده است، این امر را مایه افتخار دانست و گفت: امیدواریم با ظرفیت‌هایی که ایران در زمینه کشاورزی و تولیدات دامی دارد، در آینده بتوانیم بازارهای بین‌المللی را هم پوشش دهیم. 
نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه مطلع شدم شرکت پگاه برای صادرات نیز اقدامات خوبی انجام داده است، تأکید کرد: باید هم حجم تولید را در آینده افزایش دهیم و هم از نظر استانداردهای بین‌المللی خود را به‌روز کنیم؛ سایر شرکت‌های تولیدی فعال در فاس هم باید به این حد برسند تا ان‌شاءالله تولیدات نه تنها در بازار ایران بلکه در بازارهای جهانی هم مورد استقبال خوبی قرار گیرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی