[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۶۸
  • دوره جدید

ارزان ترین تسهیلات برای کشت گلخانه‌ای، روزنامه شیراز نوین

جلسه تکریم و معارفه مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی شعبه استان فارس در جلسه هماهنگی مدیران ستادی و دستگاه‌های وابسته سازمان جهاد کشاورزی استان فارس به ریاست محمد مهدی قاسمی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس و با حضور مدیران ستادی این سازمان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، محمد مهدی قاسمی رئیس این سازمان در این جلسه مسئولیت را به دو امدادی تشبیه نمود و گفت: شخصی مسئولیتی را تا مدت زمانی در اختیار دارد و به عنوان تکلیف تا جایی می‌رساند. سپس فرد دیگری بنابر شرایط می‌آید و آن مسئولیت و تکلیف را بر عهده می‌گیرد و قطعاً با وقت‌گذاری، انرژی و تلاش در کار و تعامل، ان‌شاءالله بتواند وظیفه‌اش را به نحو مطلوبی به ثمر برساند.
وی افزود: وظیفه ما در حوزه کاری امنیت غذایی است که این وظیفه و تکلیف بزرگی است که پایه اصلی امنیت کشور است، کشور به آن به نوعی نیاز دارد و این وظیفه بسیار سنگین است.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: از ۲۵قلم کالای اساسی، ۲۰قلم شامل نهاده‌های کشاورزی است و این نشان دهنده این است که حوزه غذا از استراتژی‌های کلان نظام است و بعضی‌ها که به دنبال بر هم زدن شرایط و آرامش کشور هستند، از همین فضا‌های اقتصادی بیشتر استفاده می‌کنند و اقدامی را بد جلو می دهند.
وی در ادامه بیان داشت: سعی ما در مجموعه وزارت جهاد کشاورزی این است با اتکای ویژه به توان نیروی انسانی بسیار توانمندی که داریم و با اتکا به بضاعت زیادی که داریم، بتوانیم این امنیت غذایی را بیش از گذشته رقم بزنیم. قاسمی تصریح کرد: تکیه بر بهره‌وری جزء لاینفک کار ما است و بحث بهره‌وری در حوزه آب سرآمد آن است. در این راستا توسعه گلخانه‌ها یکی از آن اقداماتی است که از مدت‌ها قبل در دستور کار ما قرار گرفته است و می‌توانیم با توجه به شرایط کم‌آبی کشور و استان فارس، از این راهکار بهره‌وری آب استفاده کنیم تا هم مشکلات خشکی و خشکسالی را به خوبی مدیریت کنیم و هم در تولید محصولات مورد نیاز جامعه خللی وارد نشود. وی افزود: برای بهتر اجرایی شدن آن و بهره‌وری در آب، بهره‌وری در سد و بهره‌وری در معادن در قالب ایجاد شهرک‌ها و مجتمع‌های گلخانه‌ای و ایجاد زنجیره، به بازار و بازاررسانی کمک و احتیاجات مردم به موقع مدیریت می‌‌شود.
قاسمی تأکید کرد: اگر با میزان آبی که در اختیارمان است بتوانیم بیشتر تولید کنیم، منافع و درآمد مردم را بیشتر می‌کنیم و به صادرات غیرنفتی که می‌بایستی به آن نگاه توسعه‌ای داشته باشیم، کمک کرده‌ایم.
وی ادامه داد: ما می‌بایستی با تکیه بر دانش و نگاه دانش‌محور در مباحث آب، مباحث اجتماعی و تشکل‌ها بهره‌وری را رقم بزنیم و در همه اوضاع شرایطی را فراهم کنیم که این امنیت غذایی که رسالت اصلی حوزه وزارت جهاد کشاورزی است، رقم زده شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس افزود: شرکت شهرک‌های کشاورزی بر همین مبنا بنیان نهاده شده و مورد توجه جدی وزیر جهاد کشاورزی است و انتظاراتی که به حق زیاد هم هست در این حوزه وجود دارد. این مقام مسئول در ادامه یادآور شد: در استان فارس استاندار و دیگر مقامات ارشد استان واقعاً همت کردند و جلسه‌های ستاد گلخانه‌ای را با ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع استانداری تشکیل داده‌اند. به جد درصدد توسعه گلخانه‌ها هستیم و البته در کشور هم وزارتخانه همت کرده و انرژی گذاشته و در کشور، ارزان‌ترین تسهیلات در این حوزه در نظر گرفته شده است. این وظیفه تک‌تک ماست که با هماهنگی، همکاری، تعامل و هم‌افزایی بتوانیم بستری فراهم کنیم تا در حوزه گلخانه‌ها و شهرک‌ها و مجتمع‌های گلخانه‌ای در استان فارس کمک کنیم تا مسائل و مشکلات متقاضیان احداث گلخانه را تا جایی که می‌شود، از پیش پای آن‌ها برداریم.
وی در ادامه این جلسه، از دهقان فارسی که بیش از سه سال تصدی‌گری مدیریت شعبه شرکت شهرک‌های کشاورزی استان فارس را به عهده داشت، تقدیر و تشکر شد و برای فرهاد شریفی، مدیریت جدید شرکت آرزوی توفیق نمود و گفت: انتظارمان این است که با تعامل، پیگیری،  وقت‌گذاری و با استفاده از همه ظرفیت‌هایی که هست، شرایط ویژه‌ای در حوزه گلخانه و شهرک‌های گلخانه‌ای برای استان فارس رقم زده شود.
قاسمی در خاتمه گفت: همه ما تکلیف داریم که به سهم خودمان با یک برنامه مدون برای ایجاد 7000هکتار گلخانه سبزی و صیفی در استان فارس، به غیر از پوشش‌های سایبان، در کوتاه‌‌مدت یا حداکثر میان‌مدت و زودتر از برنامه کلی و درازمدتی که ۷سال دیگر از آن باقی مانده است، تلاش کنیم و گام برداریم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی