[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۵
  • دوره جدید

شهردار شیراز: آموزش در دانشگاه‌ها باید تقاضامحور باشد، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز در آیین افتتاح یازدهمین کنگره ملی مهندسی عمران تأکید کرد: آموزش در دانشگاه‌ها باید تقاضامحور و متناسب با نیازهای جامعه و دستگاه‌های اجرایی باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور در آیین افتتاح این کنگره که به میزبانی دانشگاه شیراز و با حضور اساتید دانشگاه و دانشجویان برگزار شد، عنوان کرد: لازم است در سرفصل دروس دانشگاهی متناسب با نیازها و تقاضاهای جامعه و دستگاه‌های اجرایی تغییر ایجاد شود تا فهم مشترکی بین دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی به وجود آید.
شهردار شیراز اضافه کرد: امروزه دستگاه‌های اجرایی تمایل کمی دارند که طرح‌های مطالعاتی و پژوهشی خود را با برخی از مراکز علمی منعقد کنند و این ناشی از نبود فهم مشترک در زمینه نیازهای جامعه بین دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه‌ها است.
مهندس اسکندرپور با اشاره به برگزاری کنگره ملی مهندسی عمران و سایر کنفرانس‌های علمی در دانشگاه شیراز افزود: امیدوارم برگزاری کنفرانس‌های علمی بتواند گامی مؤثر جهت نزدیکی بیشتر دانشگاه و نیازهای دستگاه‌های اجرایی و جامعه باشد تا بتوان با انعقاد قراردادهای پژوهشی، از ظرفیت اقتصادی دستگاه‌های اجرایی برای پشتیبانی از طرح‌های دانشگاه‌ها استفاده کرد.
وی با یادآوری برگزاری نخستین کنگره راه و ساختمان کشور به میزبانی دانشگاه شیراز گفت: این دانشگاه از منظر قدمت تاریخی و جایگاه علمی از جمله مراکز دانشگاهی سرآمد و پیشتاز در کشور است؛ اما متناسب با گذر زمان توسعه لازم را به ویژه از جهت امکانات و تجهیزات پیدا نکرده است. شهردار شیراز ضمن اشاره به حضور نمایندگان شیراز در مجلس شورای اسلامی در آیین افتتاح یازدهمین کنگره ملی مهندسی عمران خاطرنشان کرد: گرچه در سال‌های گذشته اقدامات مناسبی به منظور توسعه دانشگاه شیراز صورت گرفته؛ اما نیاز است نمایندگان شیراز در مجلس شورای اسلامی نیز حمایت‌های لازم را از این دانشگاه شاخص داشته باشند.
براساس این گزارش، یازدهمین کنگره ملی مهندسی عمران دهم و یازدهم اردیبهشت ماه با حضور اساتید و دانشجویان علاقه‌مند از سراسر کشور در دانشکده مهندسی دانشگاه شیراز برگزار و آخرین دستاوردهای علمی و فناورانه متخصصین دانشگاهی و اصحاب صنعت ساخت و ساز (شامل مشاوران، پیمانکاران و دیگر عوامل ارائه کننده خدمات مهندسی) ارائه شد. همچنین در نمایشگاه جانبی این کنگره سازمان مدیریت پسماند، سازمان حمل و نقل ریلی و اداره بازآفرینی محلات شهری شهرداری شیراز نیز حضور داشتند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی