[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۵
  • دوره جدید

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شیراز: آموزش، کاهنده حوادث است، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی شیراز، عصر روز دوشنبه، به منظور قدردانی از زحمات و خدمات ارزنده پرسنل سازمان آتش‌نشانی  و آتش‌نشانان داوطلب، مراسمی در سالن همایش شهر برگزار گردید.
مهندس قانع، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی در ابتدای مراسم ضمن خیرمقدم به حضار و مدعوین گرامی، گزارشی اجمالی از عملیات‌های صورت پذیرفته توسط امدادگران سازمان ارائه نمود و بیان داشت: در حوزه‌های ستادی و آموزشی اقدامات پیشگیرانه زیادی انجام داده‌ایم و معتقد هستیم اگر رویکرد ما در زمینه آموزش به نحو احسن صورت پذیرد، قطعاً حوادث کمتری خواهیم داشت.  
وی در ادامه سخنان خود افزود: در سال گذشته برای اولین بار اقدام به برگزاری جشنواره شهر ایمن با مشارکت شهروندان کردیم و توانستیم نتایج خوبی از برگزاری این جشنواره بگیریم که ازجمله نتایج آن، کاهش چشمگیر تعداد عملیات‌ها در شش ماهه دوم سال 97 بود که با لطف خداوند و زحمات همکاران ما در مجموعه آتش‌نشانی، این مورد محقق گردید و مصمم هستیم در سال جاری این جشنواره را با محوریت مجتمع‌های مسکونی برگزار نماییم. در ادامه، دکتر علی ناصری عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: بحران پیشامدی است که به صورت ناگهانی رخ می‌دهد و می‌تواند به وضعیت خطرناکی تبدیل شود. بحران جزیی از مسائلی است که ممکن است رخ دهد و هنر ما نحوه مدیریت بحران است و مدیریت بحران امری مهم و حیاتی است. وی همچنین خاطرنشان کرد: یکی از مسائل مهم جهت جلوگیری از آسیب‌های بحران، آموزش و پیشگیری است که چگونگی نحوه آموزش متفاوت است و هیچ شخص یا فردی از آموزش مبرا و جدا نیست. آموزش می‌تواند در سطح خانواده، محله، مدارس یا کل جامعه باشد و آموزش پرسنل زحمت‌کش آتش‌نشانی همواره باید در دستور کار قرار گیرد. وی همچنین به ارائه آمارهای عملیات‌های صورت پذیرفته توسط سازمان آتش‌نشانی در ایام سیل فروردین ماه 98 پرداخته و از زحمات و پیگیری‌های مهندس قانع تقدیر و تشکر کرد. در پایان مراسم با تقدیم لوح تقدیر و هدایا از سوی مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی، از کارکنان آتش‌نشانی و نیروهای داوطلب آتش‌نشان که در ایام نوروز و بحران سیل فروردین ماه 98 حضور مستمر و فعال داشتند، تشکر و قدردانی شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی