[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۰
  • دوره جدید

تنش در شورا و واکنش رئیس شورای پنجم: هرکسی به شهر آمد، شهروند شیراز نیست، روزنامه شیراز نوین

 پیمان کشاورز- گروه خبر
هشتاد و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر، روز گذشته در حالی همچون قبل به آرامی برگزار شد که خروج هم‌زمان دو عضو شورا و همچنین سیداحمدرضا دستغیب، رئیس شورا از جلسه و اعتراض مهدی حاجتی به عدم اعلام و رأی‌گیری در خصوص مصوبه کمیسیون نام‌گذاری شورا، دقایقی جلسه را دچار مشکل کرد. حاجتی با اعتراض به نحوه برخورد رئیس شورا و مدیریت وی بر جلسات در حالی که بدون میکروفون سخن می‌گفت، خطاب به وی خواستار ارائه درخواستی در جلسه آتی شورا برای تغییر رئیس شورا شد و گفت: چرا در خلوت از عدم توانایی ایشان در مدیریت جلسات شورا سخن می‌گویید؛ اما اینجا واکنشی نشان نمی‌دهید؟ جرأت داشته باشید و برای تغییر رئیس شورا در هفته بعدی اقدام کنید.
وی خطاب به حضار در صحن نیز گفت: بدانید ایشان صلاحیت ریاست این شورا را ندارد. اگرچه اعضا سعی در آرام کردن جلسه داشتند؛ بازگشت رئیس شورا به صحن و سخنان وی باز وضعیت جلسه را دچار تنش کرد. دستغیب ابتدا خواستار ادامه صحبت‌ها شد و وقتی با سکوت اعضا مواجه شد، گفت: روش و منش اصلاحات، حرف زدن پشت سر دیگران نیست و این تنها روش مدعیان دروغین اصلاح‌طلبی است. در حالی که باید دست‌کم اخلاق شهروندی و شهرنشینی را رعایت کرد؛ چرا که هر چیز اصولی دارد. دستغیب که از سخنان حاجتی برافروخته شده بود و سایر اعضا سعی در آرام کردن وی داشتند، ادامه داد: این‌طور نیست که هر کس در شهر حاضر شود، خود را شهروند خطاب کند. باز هم خدا را شکر که جهاد سازندگی ساخت و سازهایی انجام داد تا همه وارد شهر شوند.
با گفتن این سخنان، مهدی حاجتی با پافشاری بر نظر سابق خود، رئیس شورا را فاشیست خطاب کرد و گفت: این سخنان شما نمود نژادپرستی است. دستغیب نیز در جواب وی گفت: انسان‌های بی‌منطق دیگران را متهم به فاشیست می‌کنند. وی همچنین ادامه داد: به دلیل توهینی که امروز به این شورا و به ریاست شورا با پشتوانه رأی یکصدهزارنفری شد، ضمن اعلام پایان جلسه امروز جلسه را ترک خواهم کرد.
رئیس شورا با پایان سخنان خود، ضمن نواختن زنگ پایان جلسه صحن شورا را ترک کرد. اما نکته اصلی عدم ترک صحن شورا توسط سایر اعضا بود که علی‌رغم اعلام پایان جلسه از سوی رئیس شورا هیچ‌یک از اعضا صحن را ترک نکردند و مصوبه کمیسیون نام‌گذاری در دستور کار شورا قرار گرفت. در جلسه که به ریاست ابراهیم صبوری ادامه یافت، ضمن اعلام مصوبات کمیسیون نام‌گذاری در خصوص تغییر بخشی از اماکن شهری این تغییرات با رأی اکثریت اعضای حاضر تصویب شد. مطابق این مصوبه تقاطع مهدیه -امیرکبیر به نام دکتر محمد بهمن‌بیگی، تقاطع باهنر-کمربندی به نام مرحوم علی‌اصغر خدادوست و بزرگراه 12کیلومتری از بزرگراه حسینی‌الهاشمی به سمت شهرک فجر به نام آیت‌الله ‌هاشمی رفسنجانی تغییر نام یافت.
اما در بخش دیگری از جلسه، اعضای شورا بر ایراد هیئت تطبیق مصوبات فرمانداری شیراز مبنی بر کمک به دانش‌آموزان منطقه سیل‌زده محله سعدی اصرار کردند و دوباره این مصوبه با تعیین کمک یک میلیارد ریالی به فرمانداری ارجاع شد.
قاسم مقیمی، رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورا نیز در تذکری به شهردار خواستار رعایت مفاد قانون در نحوه استخدام نیروها شد و خطاب به شهردار گفت: مقرر کنید ظرف یک هفته کلیه استعلامات، مدارک تحصیلی، موقعیت شغلی و نوع استخدام نیروهای جدیدالورود به شورای شهر اعلام و ارسال شود تا ضمن بررسی وضع موجود، نسبت به هرگونه ورود و انتصاب نیروها در آینده عمل به مر قانون سرلوحه کار شهرداری قرار گیرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی