[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۵
  • دوره جدید

رئیس کمیته‌ دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: قاچاق اسلحه را نمی‌توان انکار کرد، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیته‌ دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که نمی‌توان قاچاق اسلحه را انکار کرد، گفت‌: لازم است که دستگاه‌های امنیتی و انتظامی برخورد جدی‌تری با قاچاق اسلحه داشته باشند؛ چون دسترسی افراد غیرمجاز به اسلحه راحت است.
اردشیر نوریان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تأکید اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر کنترل هرچه‌ بیشتر بر مالکیت اسلحه در ایران، اظهار کرد: در کشور ما خرید و فروش اسلحه مجاز نیست. اسلحه کاربرد خاص خود را دارد و قوانین خاصی هم بر آن حاکم است که باید همه آن را رعایت کنند. قطعاً هر کسی که این قوانین را اجرایی نکند، مجرم شناخته شده و باید طبق قانون متناسب با جرم با آن فرد برخورد شود. وی یادآور شد: موضوع اسلحه آن‌قدر مهم و دارای حساسیت است که چندی پیش قانون نحوه به‌کارگیری سلاح توسط نیروی انتظامی در کمیسیون امنیت ملی اصلاح شد و در این قانون اصلاحاتی برای استفاده از سلاح توسط مأموران صورت گرفت. با توجه به این حساسیت، همه افراد جامعه مستلزم اجرای قانون به خصوص در موضوع مجاز نبودن خرید و فروش اسلحه هستند. برخورد با این موضوع هم جایز نیست.
این عضو  کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به این که قاچاق اسلحه را نمی‌توان انکار کرد، یادآور شد: متأسفانه اسلحه با قاچاق در اختیار برخی از عناصر غیرمجاز قرار می‌گیرد که این کاری خلاف قانون است و با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری، باید کنترل‌های جدی صورت گرفته و برخوردهای لازم صورت بگیرد.
نوریان گفت‌ که استفاده از اسلحه مستقیماً با جان مردم سر و کار دارد. باید نیروی انتظامی و دستگاه‌های امنیتی و انتظامی برخورد جدی‌تری با قاچاق اسلحه داشته باشند؛ چون دسترسی افراد غیرمجاز به آن راحت است و باید فیلترهای ورود اسلحه به کشور بسته شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی