[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۹
  • دوره جدید

فرش قرمز برای تجار قطر، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با اشاره به اینکه توسعه همکاری میان کشور قطر و استان فارس امنیت مشترک را به وجود می‌آورد، گفت: خواستار گسترش همکاری‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی با این کشور هستیم.
به گزارش ایرنا، اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس در مطلب چهارشنبه خود به نقل از عنایت‌الله رحیمی، در دیدار رئیس دفتر امیر قطر در شیراز، مردم استان فارس و کشور قطر را دارای اشتراکات دینی و فرهنگی دانست و افزود: جمهوری اسلامی ایران به انسانیت توجه دارد و همواره به همسایگان خود وفادار بوده است. 
او اظهار داشت: مردم استان فارس هم از دیرباز ارتباط فرهنگی عمیقی با کشورهای جنوبی خلیج فارس داشته اند.
رحیمی، فارس را شناسنامه ایران و نمونه کوچک ایران دانست و اضافه کرد: ارتباط هر کشوری با این استان به منزله ارتباط با کشور ایران خواهد بود.
استاندار فارس ادامه داد: ایران در تاریخ 200سال گذشته خود هیچ‌گاه به کشوری تجاوز نظامی و تعرض نکرده و تنها در اندیشه حفظ امنیت خود و همسایگان بوده است. 
رحیمی گفت: در حوزه سرمایه‌گذاری نیز هم‌اینک فرصت‌های قابل توجهی در حوزه‌های صنعتی، کشاورزی، معدنی و گردشگری در فارس وجود دارد. استاندار فارس افزود: جمهوری اسلامی ایران امنیت سرمایه‌گذاری را تأمین می‌کند و هم‌اینک نیز شرایط مطلوبی برای سرمایه‌گذاری فراهم است.
وی گفت: امیدواریم در آینده نزدیک شاهد انجام سفرهای رسمی هیئت‌های ایرانی و قطری در زمینه سرمایه‌گذاری‌های گسترده باشیم. 
رئیس دفتر امیر قطر نیز در این دیدار گفت: مردم و مسئولان کشور قطر حمایت جمهوری اسلامی ایران از این کشور در شرایط سخت را هرگز فراموش نخواهند کرد.
شیخ راشد الدوسوری، ارتباط مردم قطر و فارس را از گذشته مستحکم دانست و افزود: امنیت سرمایه‌گذاری به شکل مناسبی در استان فارس وجود دارد و موانع موجود قابل رفع است.
وی ادامه داد: هم‌اینک نیز آماده گسترش همکاری‌های اقتصادی با استان فارس هستیم.
قطر به مرکزیت دوحه، از کشورهای جنوبی خلیج فارس است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی