[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۰
  • دوره جدید

تلفات ترافیکی کاهش یافت، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: شورای اسلامی شهر شیراز از هرگونه اقدامی که منجر به کاهش تلفات و تصادفات شهری شود، حمایت می‌کند. به‌گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، نواب قائدی در مراسم تجلیل از فعالان و عوامل ایجاد ایمنی در حوزه حمل و نقل که با حضور اعضای کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک، پلیس راهور و دیگر مدیران شهری به مناسبت روز ایمنی حمل و نقل برگزار شد، گفت: این روز  فرصتی است تا به اهمیت کار این قشر از جامعه که همواره در جهت حفظ جان و سلامتی مردم تلاش می‌کنند، توجه بیشتری شود. وی اظهار کرد: کلانشهر شیراز در سالی که گذشت با کاهش 25درصدی تصادفات منجر به فوت رتبه اول کاهش تصادفات شهری و تلفات جانی در کشور را داشته است.
قائدی خاطرنشان کرد: این موفقیت مهم حاصل تلاش عوامل مرتبط با حوزه حمل و نقل و ترافیک است و در این راستا، شورای اسلامی شهر شیراز از هرگونه اقدامی که منجر به کاهش تلفات و تصادفات شهری شود، حمایت می‌کند.
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک در ادامه به برخی اقدامات صورت گرفته در حوزه حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز که در کاهش تصادفات شهری و حفظ ایمنی شهروندان مؤثر بوده است اشاره کرد و افزود: شناسایی و اصلاح نقاط حادثه‌خیز، ایمن‌سازی 170نقطه حادثه‌خیز شهری از جمله بلوارهای رحمت، شهید چمران، معالی‌آباد، اتحاد، خلیج فارس، جانبازان، حسینی‌الهاشمی، مدرس، جمهوری، دکترحسابی و برخی معابر دیگر، طراحی و اجرای پلان‌های ایمنی برای پروژه‌های عمرانی سطح شهر نظیر تقاطع شهدای کشن، تقاطع جوادیه، اصلاح هندسی معابر سطح شهر، ساخت و نصب پل‌های هوایی عابر پیاده، اجرای 140کیلومتر خط‌کشی محوری، 1000بلوک خط‌کشی عابر پیاده به منظور ایمن‌سازی معابر، نصب تجهیزات ترافیکی در بلوارها و معابر شهری و... بخشی از اقدامات حوزه حمل و نقل و ترافیک بوده که در کاهش تصادفات شهری و کسب عنوان رتبه اول کاهش تصادفات شهری در کشور نقش بسزایی داشته است.
وی نقش دیگر دستگاه‌های ذی‌ربط در حوزه راه، حمل و نقل و پلیس راهور را نیز در روند کاهشی تصادفات مهم قلمداد و ابراز امیدواری کرد: با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌ها، خصوصاً فرهنگ‌سازی در زمینه کاهش تصادفات، شاهد روزهای بدون حوادث رانندگی باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی