[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۰
  • دوره جدید

مدیرکل بنیاد مسکن فارس: مقام اول صدور اسناد شهری و روستایی را به دست آوردیم، روزنامه شیراز نوین

مهندس عطاالله زمانی، مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس بیان داشت: استان فارس در سال گذشته بیش از تعهد برنامه در صدور اسناد مالکیت شهری و روستایی عملکرد داشته و مشترکاً با استان مازندران، مقام نخست را در سطح کشور به دست آورد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، مهندس عطاالله زمانی در همایش مشترک مدیران ثبت اسناد و املاک بنیاد مسکن و اوقاف فارس، با اشاره به تعمل و هم‌افزایی بین دستگاه‌های اجرایی گفت: رسیدن به این هدف جز با تعامل و هم افزایی امکان پذیر نبوده است.
وی بر لزوم حفظ تعامل و هم‌افزایی بین دستگاهی تأکید کرد و گفت: در سال گذشته تعهد سازمانی برای صدور اسناد مالکیت شهری 4400جلد و برای صدور اسناد مالکیت روستایی 3600جلد و در مجموع 8هزار جلد بوده است، در حالی که در این سال بیش از 10هزار و 324جلد سند مالکیت شهری و روستایی در استان فارس صادر شده است. مهندس زمانی تعداد آرای صادر شده در سال گذشته را هم 10هزار و 623رأی عنوان کرد و گفت در این سال 3هزار و 334رأی در مناطق شهری و هفت هزار و 289رأی در مناطق روستایی در حیطه صدور اسناد صادر شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس، صدور اسناد مالکیت را راهکاری برای ایجاد انگیزه در روستاها برای ماندگاری روستاییان دانست و گفت: در سالی که گذشت، 12هزار و 150پرونده به ثبت اسناد ارسال شده که از این تعداد، 4هزار و 21پرونده اسناد شهری و 8هزار و 129پرونده اسناد روستایی بوده است.
وی گفت: تضمین مالکیت و ارزش دادن به تثبیت مالکیت خانه‌های مسکونی، جلوگیری از تعارض مالکان، وجود وثیقه‌ای مطمئن برای اخذ تسهیلات، جلوگیری از مهاجرت جامعه روستایی به شهرها، برنامه‌ریزی مؤثر در بازار خرید و فروش و قانونمند کردن این فعالیت و همچنین تسریع در امر آموزش و بهداشت را از نتایج اجرای   طرح سنددار کردن واحد‌های مسکونی خواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی