[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۵
  • دوره جدید

مشاور وزیر ارشاد: بازگشت عالمانه به مساجد مشکلات را حل می‌کند، روزنامه شیراز نوین

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گفت: برای روزافزون شدن توفیقات در نظام جمهوری اسلامی باید بازگشت عالمانه، عادلانه و دقیق به مساجد داشته باشیم؛ چراکه بسیاری از مشکلات را حل می ‌کند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت‌الاسلام و المسلمین حبیب رضا ارزانی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان فارس با بیان اینکه حضور کودکان و نوجوانان در مساجد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، افزود: شورای فرهنگ عمومی کانون‌های فرهنگی و هنری نیز براساس همین اهمیت تشکیل شده است.
وی ادامه داد: در ١٨ اسفند سال 1371 درخواستی به شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر تشکیل کانون‌های فرهنگی هنری در دل مساجد برای مقابله با تهاجم غربی ارائه شد که در نهایت با این درخواست موافقت شد و تشکیل این کانون‌ها در دستور کار قرار گرفت.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اساسنامه‌‌ای تحت عنوان کانون‌‌های فرهنگی و هنری مساجد نداشتیم که این موضوع سال گذشته در شورای عالی فرهنگی تصویب شد و هم‌گرایی خوبی میان تمام اعضای شورای سیاست‌‌گذاری این اساسنامه وجود دارد.
حجت‌الاسلام والمسلمین ارزانی افزود: در سال 1396 یک جلسه سیاست‌گذاری برای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد تشکیل شد. در سال 1397 این جلسات به چهار جلسه افزایش یافت که نتیجه این جلسات باعث شد نهادهای فعال در حوزه مساجد در ارائه خدمات خود از موازی‌کاری پرهیز کنند و هم افزایی اتفاق بیفتد.
دبیر ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: پایتخت فرهنگی هنری مساجد ایران با نام پایتخت فهما انتخاب خواهد شد که برای این تمام فعالیت‌های مسجد در این سامانه ثبت شده و امتیازدهی و ارزیابی می‌‌شود که لحظه به لحظه قابل رصد است تا بدین طریق، فضا را جهت‌دهی کنیم تا در فضای مجازی آموزش ببیند.
وی بیان کرد: ٢٣هزار و ١٠٠کانون در سامانه فهما با عضویت بیش از 2میلیون نفر در آنها به ثبت رسیده است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی