[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۷۷
  • دوره جدید

دیدار مشترک رؤسای کمیسیون فرهنگی شوراهای اسلامی شیراز و بوشهر، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز در دیدار با رئیس کمیسیون شورای اسلامی شهر بوشهر بر ضرورت همکاری دو جانبه تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، احمد تنوری در این دیدار با اشاره به اشتراکات فرهنگی مردم دو شهر شیراز و بوشهر گفت: همواره مردم شیراز و بوشهر ارتباطات گسترده فرهنگی و تاریخی داشته‌اند و در ساختار فرهنگی یکدیگر تأثیرگذار بوده‌اند‌.
وی ادامه داد: توسعه زیرساخت‌های ارتباطی از جمله راه‌آهن و بزرگراه شیراز _ بوشهر می‌تواند دامنه این ارتباطات فرهنگی و اجتماعی را گسترده تر کند.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز خاطرنشان کرد: شهروندان بوشهری همواره برای بهره‌گیری از امکانات درمانی، گردشگری و تفریحی و اقتصادی، شیراز را به عنوان مقصد خود انتخاب می‌کنند و حتی برخی شیراز را به عنوان شهر دوم خود انتخاب کرده‌اند و در شیراز سرمایه‌گذاری اقتصادی کرده‌اند.
وی افزود: آمار دقیقی از بوشهری‌های مقیم شیراز وجود ندارد؛ اما می‌توان به راحتی تصریح کرد که بوشهری‌ها جامعه اثرگذاری در شیراز هستند.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: شهروندان شیراز هم معمولاً به دلیل مسافت کم، بوشهر و شهرهای ساحلی مثل گناوه را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می‌کنند.
خانم طاهره شمشیری، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر بوشهر نیز در این دیدار بر ضرورت همکاری و تعامل دو جانبه برای بهره‌گیری از تجارب کلانشهر شیراز تأکید کرد.
وی خواستار استفاده از تجارب شیراز در حوزه توسعه بافت تاریخی، گردشگری، مقابله با آسیب‌های اجتماعی و توسعه زیرساخت‌های فرهنگی در شیراز شد.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی