[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

شهردار شیراز: بافت قدیم شیراز به زنده‌ترین بافت از نظر اقتصادی تبدیل شده است ، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز در جمع پزشکان شرکت‌کننده در مجمع آموزش بین‌المللی راینولوژی و جراحی پلاستیک صورت خاورمیانه گفت: ارتقای کیفیت زندگی در حوزه سلامت و مدیریت شهری نیازمند برنامه‌ریزی خاصی است و شهرداری شیراز در دوره جدید به‌دنبال ارتقای کیفیت زندگی به‌ویژه در حوزه حمل و نقل و منظر شهری است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور رویکرد مجموعه مدیریت شهری را رویکردی انسان محور عنوان کرد و افزود: طبق این دیدگاه معتقدیم که به هر میزان بزرگراه و پل ساخته شود اما برای حضور انسان در شهر برنامه‌ریزی نشود، کیفیت زندگی شهروندان افزایش نمی‌یابد. وی ضمن انتقاد از دیدگاه بتن محور مدیریت شهری در دوره‌های پیشین در کلانشهرهای ایران همچون تهران، اصفهان و شیراز اضافه کرد: طی سال‌های گذشته نگاه مدیران شهری سخت افزاری بوده، در‌حالی‌که قرار است انسان در شهر زندگی کند و برای حضور روح لطیف انسان در شهر باید برنامه‌ریزی شود.
شهردار شیراز با بیان اینکه فضاهایی چون باغ جهان‌نما و باغ ارم متعلق به دوران‌های گذشته و چنین فضاهایی در‌حال حاضر در شیراز ایجاد نشده است گفت: در حوزه فرهنگی از آنچه که داریم و سرمایه مردم شیراز است همچون حافظ، سعدی و سایر فضاهای فرهنگی نیز به درستی استفاده نکرده‌ایم. از این رو در این دوره از مدیریت شهری تلاش داریم با نگاهی که به حوزه فرهنگی داریم، حس آرامش در شهر ایجاد شود. مهندس اسکندرپور اضافه کرد: در کتاب -آسمان شیراز- به این نکته اشاره شده که در گذشته مردم شیراز به جای توسعه به دنبال تعالی بودند، از این‌رو در معماری شیراز نیز تعالی مقدم بر توسعه بوده و به همین دلیل شاهد ساخت بناهای زیبا، هنرمندانه و انسان محور مطابق با روح لطیف شیراز هستیم‌. ما در دوره جدید نیز چنین رویکردی به شهر داریم.
 وی با تأکید بر اینکه بهترین مکان برای شناخت شیراز بافت تاریخی فرهنگی این کلانشهر است گفت: بافت تاریخی امروز با تغییر دیدگاه به زنده‌ترین بافت از نظر اقتصادی تبدیل شده و محورهای گردشگری مختلفی در آن در حال شکل گیری هستند. در این راستا سال گذشته ۵‌محور گردشگری در بافت تاریخی 
احیا شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی