[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۶
  • دوره جدید

ملک زاده شهردار صدرا: سال‌۹۸ سال رونق طرح‌های عمرانی در صدرا خواهد بود، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه خبری شهرداری صدرا: شهردار صدرا در نخستین دیدار خود به‌صورت عمومی‌ در جمع نمازگزاران نماز جمعه صدرا گفت: طبق وظیفه به‌عنوان شهردار می‌بایستی گزارشی از عملکرد شهرداری در سال97 خدمت شما عزیزان ارائه دهم که به‌صورت مختصر به چند مورد اشاره خواهم کرد.
وی افزود: در سال‌های گذشته با شروع کمترین بارش‌ها مشکلات فراوان برای تمامی ‌شهروندان به‌وجود می‌آمد‌، اما در مدتی که بنده توفیق خدمت به شما عزیزان را دارم بیشترین تمرکز خود را بر رفع مشکل بزرگ دفع آب‌های سطحی گذاشتیم که خوشبختانه در ایام فروردین که بیشترین بارش‌ها را داشتیم هم نتیجه آن را دیدیم و شاهد کمترین خسارت‌ها در عید امسال بودیم.
در روزهای پرباران صدرا، بیش از 150‌میلی متربارش باران داشتیم که به‌صورت معمول  بیش از شهر شیراز است، که خوشبختانه مشکل خاصی در سطح شهر وجود نداشت و آن هم به‌دلیل خدمات خوب و پیشگیرانه شهرداری بود که می‌بایست از نیروهای مردمی، بسیج، سپاه و تمامی ‌دستگاه‌های اجرایی و همکاران خودم در شهرداری صدرا که با حضور این افراد شاهد کمترین مشکل در صدرا بودیم قدردانی نماییم.
شهدار صدرا بیان کرد: ما پیش از شروع بارندگی‌ها پیش‌بینی اینگونه سیلاب‌ها را کرده بودیم به همین دلیل به همراه مدیر واحد خدمات شهر تمام مسیرها و جداول را سریعاً لایروبی نمودیم تا کمترین آسیب وارد شود و بنده شخصاً در تمامی ‌ایام عید در شهر صدرا حضور داشته و مشکلات را بررسی می‌کردم که خوشبختانه شاهد رضایت نسبی شهروندان از عملکرد شهرداری بودیم.
شهردار صدرا با اشاره به ایجاد راه‌های دسترسی جدید در شهر صدرا گفت: از آنجا که قرار است در سال‌98 مسیر دسترسی صدرا به شیراز از طریق باجگاه افتتاح شود در این مسیر شاهد ترافیک سنگینی خواهیم بود زیرا تردد غرب شیراز از شهر صدرا انجام خواهد شد از این رو تصمیمی‌گرفته شد که دو تقاطع بزرگ در میدان امام رضا ع و میدان گل‌ها احداث نماییم تا بار ترافیکی این نقطه از شهر کاهش یابد‌، هزینه انجام این طرح به‌صورت کامل تأمین شده  و  پیمانکار می‌تواند به سرعت نسبت به انجام آن  اقدام نماید.
شهردار صدرا خاطرنشان شد: شهروندان صدرا از وضعیت آسفالت خیابان‌ها و معابر بسیار شاکی هستند که خواسته به‌حقی است و من نیز قبول دارم مشکل آسفالت در صدرا بسیار جدی است، اما به‌دلیل اینکه در گذشته آسفالت استانداردی انجام نشده بود اکنون شاهد تخریب آسفالت در نقاطی از شهر هستیم به همین دلیل در سال جدید بودجه خوبی را برای روکش بسیاری از بلوار‌ها و معابر اختصاص داده‌ایم که از این هفته با روکش آسفالت بلوار حافظ شروع به کار کرده‌ایم و امیدواریم بتوانیم رضایت شهروندان را به دست آوریم، همچنین بلوار بزرگ خلیج فارس هم که شریان اصلی شهر محسوب می‌شود چون در حریم شهر قرار دارد شهرداری اجازه هزینه ندارد اما خوشبختانه با حمایت شورای شهر و مصوبه آنها در پایان سال‌97 مسیر رفت آن تاحدودی روکش و لکه گیری شد که به‌دلیل شدت بارش‌ها باز هم شاهد مشکل در این مسیر هستیم که به‌زودی مسیر رفت و برگشت آن به‌صورت کامل روکش خواهد شد.
ملک‌زاده بیان کرد: مشکل قبرستان شهر صدرا هم تا حدود زیادی رفع شده است و در نخستین جلسه سال‌98 در فرمانداری شیراز مقرر شد زمین مورد نیاز در اختیار شهرداری قرار گیرد و تا چند ماه آینده نیز کار ساخت آن توسط پیمانکار آغاز خواهد شد. همچنین برای توسعه مبلمان شهر نیز یک قرارداد 20‌میلیارد ریالی بین شهرداری و پیمانکار بسته شده و به‌زودی شاهد تغییرات زیادی در مبلمان شهر صدرا خواهیم بود و سال‌98 سال رونق طرح‌های عمرانی در صدرا خواهد بود.
شهردار صدرا در پایان گفت: طبق قول‌هایی که داده بودیم زمین کتابخانه بزرگ شهر مشخص شده است و بزودی در اختیار نهاد کتابخانه‌ها قرار می‌گیرد تا هرچه سریع‌تر کار ساخت آن را آغاز نمایند، همچنین در برنامه کاری سال‌98 شهرداری‌، توسعه و تجهیز پارک‌های بزرگ و محله‌ای قرار دارد و تصمیم گرفته‌ایم در هر محله حداقل یک پارک و بوستان ایجاد نماییم‌.
در پایان سخنرانی و نماز ظهر جمعه، مهندس ملک زاده شهردار صدرا در بین مردم حضور یافت و به سؤال‌ها و در خواست‌های آنها پاسخ داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی