[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۰
  • دوره جدید

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری: تدوین شاخص‌های عدالت‌ جنسیتی در ستاد ملی زنان، روزنامه شیراز نوین

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: شاخص‌های عدالت‌ جنسیتی در ستاد ملی زنان بررسی و تدوین و برای اولین بار نیز شاخص‌های اختصاصی این حوزه در دستور کار قرار گرفته است .
به گزارش ایسنا منطقه فارس، دکتر معصومه ابتکار پنج‌شنبه ١٢‌اردیبهشت در نشست مدیران کل دفاتر بانوان و امور خانواده استانداری‌های سراسر کشور در شیراز، تبیین برنامه‌های سال ٩٨ و ارائه عملکرد سال گذشته را از مهم‌ترین اهداف برگزاری این نشست عنوان کرد‌. 
وی افزود: برنامه‌های حوزه زنان در سال جاری براساس سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، برنامه ششم توسعه کشور و سیاست‌های اقتصادی حوزه خانواده اجرایی خواهد شد .  معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری مهمترین رویکرد در تدوین برنامه‌های حوزه زنان را برنامه‌ریزی دانست و تاکید کرد: امروز باید از برنامه‌های مناسبتی فراتر رفته و به بهبود وضعیت خانواده و ادمه روند گام چهل ساله در حوزه زنان پرداخت‌. ابتکار به ارائه و ابلاغ اطلس دوم وضعیت زنان در نیمه سال گذشته به استان‌ها هم اشاره و خواستار همت استانداران نسبت به تحقق برنامه‌های تبیین شده در این اطلس شد‌. 
وی همچنین به برگزاری اولین ستاد ملی زنان با حضور رئیس جمهور اشاره و با تصریح بر اینکه تدوین شاخص‌های عدالت‌ جنسیتی از مهم‌ترین این شاخص‌هاست گفت: یکی از اهداف متعالی انقلاب، عدالت در ابعاد مختلف است که بی‌تردید یکی از مهم‌ترین آنها عدالت جنسیتی مبتنی بر نگاه توحیدی و الهی است که باید در کشور محقق شود‌. 
معاون رئیس جمهور ادامه داد: این شاخص آبان ماه سال گذشته ابلاغ شد و دستگاه‌ها موظف به رعایت و در دستور کار قرار دادن آنها شدند .  ابتکار از تدوین شاخص‌های اختصاصی هم خبر داد و گفت: این شاخص نیز از زیر شاخه‌های عدالت جنسیتی است که تحقق آن، سنجش عملکرد ما در جامعه بین‌الملل خواهد بود.‌  وی خاطرنشان کرد: شاخص‌های خانواده نیز برای اولین بار در حال بررسی است‌.  معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در بخشی از سخنانش افزود: در سال گذشته برای تدوین سند ارتقای سند وضعیت خانواده با همه استانداران موافقت نامه‌ای امضا کردیم که ضرورت دارد هرچه سریعتر در همه استان‌ها این سند تدوین شود‌.  به گزارش ایسنا، در این نشست سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان فارس رونمایی شد‌. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی