[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۰
  • دوره جدید

عقب‌ماندگی در ساختمان‌سازی، روزنامه شیراز نوین

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: صنعت ساختمان امروز در کشور صنعتی است که می‌تواند چرخ اقتصاد کشور را به گردش درآورد و تقریباً از نظر اقتصاد امروز در کشور صنعتی را مثل صنعت ساختمان نمی‌توان یافت که به این حجم کارآفرینی کند.
به گزارش روابط عمومی‌اداره کل راه و شهرسازی استان فارس دکتر مازیار حسینی معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در دویست و سی و نهمین جلسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان که در محل هتل هما شیراز برگزار شد گفت: من در زمان حضور خود تا امروز چهار موضوع اساسی را که مربوط به سازمان نظام مهندسی ساختمان بوده که عبارتند از تعرفه، حق الزحمه، ارجاع و بحث حساب‌های مهندسین ناظر پیگیری و تصمیم‌گیری شده است.
وی خاطرنشان ساخت: ساختمان استاندار ساختمانی است که آسایش و آرامش و ایمنی و دوام داشته باشد.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: الآن ساختمان سازی در دنیا در نسل 6 هست و ما منصفانه بخواهیم قضاوت کنیم در نسل 3 هستیم و کم کردن این فاصله وظیفه ما مهندسان و سازمان‌های نظام مهندسی است.
دکتر مازیار حسینی اظهار داشت: ما در بحث سازمان نظام مهندسی بیشتر به دنبال مسایل صنفی و حاشیه‌ای بوده‌ایم و به جز این موارد باید به فکر مردم و مسایل آنها نیز باشیم.
معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در جمع اعضای شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در شیراز اضافه کرد: دانش مهندسی یک رشته فاخری است و بچه‌های باهوش و نخبه کشور در این رشته وارد می‌شوند و فعالیت می‌کنند و جامعه مهندسی یک جامعه باهوشی هستند و مدیریت بر جامعه باهوش بسیار سخت است.
دکتر حسینی اظهار داشت: امروز کشور ما درگیر یک جنگ تمام عیار اقتصادی است و ما درگیر یک تروریسم واقعی که انسانیت و منطق و عقل در آن وجود ندارد هستیم و رسالت ما به عنوان یک جامعه مهندسی که می‌تواند نقش بسزایی در این وادی ایفاد کند بسیار سنگین است و گام‌های مؤثری باید برداریم امام محدود و قدم به قدم.
مهندس فیروز تکاور مدیرکل راه و شهرسازی فارس نیز در این مراسم اظهار داشت: فارس مهد تمدن ایران زمین است . استانی که بخش عمده ای از هویت ملی در اینجا مستقر است هم به لحاظ تاریخی هم به لحاظ مهندسی.
وی افزود: عبادت جز خدمت به خلق نیست و سازمان نظام مهندسی نقش مهمی‌را در جامعه مهندسی کشور ایفا کرده و خدمات شایانی داشته است. مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس افزود: با توجه به مقایسه تلفات زلزله بم و کرمانشاه و تأسیس دو دهه سازمان نظام مهندسی کشور و نقش آن در ساخت و سازها و مقایسه تلفات و خسارت سنگین زلزله بم و کاهش خسارت و کاهش تلفات در زلرله کرمانشاه می‌توان گفت نظام مهندسی به وظایف خود عمل کرده و رو به جلو در حرکت است. وی خاطرنشان ساخت امیدوارم نتیجه این جلسات ما را در اصلاح آیین نامه‌ها و قوانین کمک کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی