[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۵
  • دوره جدید

رایزنی علمی ‌شیراز و مجارستان، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه همکاری‌های دوجانبه بین دانشگاه‌های ایران و مجارستان قابل توسعه است گفت: این رویکرد در عرصه علوم پزشکی در نشست اخیر رؤسای دانشگاه‌های فارس ومجارستان مورد تأکید قرار گرفت.
دکتر علی بهادر پنجشنبه شب در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ما آمادگی داریم تا در زمینه همکاری‌های مشترک بین دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مجارستان در حوزه پزشکی، هر گونه همکاری داشته باشیم . بهادر اضافه کرد: تبادل استاد و دانشجو و ارتقای سطح علمی‌و انتقال اطلاعات و تجربه‌های مرتبط بین دانشگاه‌های دو کشور ایران و مجارستان محور اصلی توسعه همکاری‌های متقابل است.
وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در زمینه تولید علم و زیرساخت‌های پژوهشی دارای توانمندی‌های مختلف است افزود: بسیاری از دانشجویان ایرانی در کشور مجارستان مشغول به تحصیل هستند که این دانشجویان، پزشکان آینده کشور به‌شمار می‌آیند که باید به ارایه و تکمیل آموزش آنها به بهترین نحو پرداخت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: تلاش می‌شود تا زمینه تبادل استاد و دانشجو، تجربه و دانش در زمینه‌های مختلف فراهم شود که این موضوع با بازدید‌هایی از مراکز علمی‌و درمانی در دو کشور در حال انجام است.
دکتر بهادر اضافه کرد: این همکاری فرصتی است که بتوانیم ارتباط بهتری از نظر پزشکی بین دو کشور برقرار کرده تا از تجربیات همدیگر برای ارایه خدمات‌رسانی به مردم استفاده کنیم که این موضوع موجب ارتقای سطح علمی، پژوهشی و آموزشی و حتی سطح کیفی بیمارستان‌ها نیز می‌شود.
او یادآور شد: با توجه به ظرفیتی که در سیستم آموزشی و مراکز درمانی شیراز وجود دارد و اقداماتی که برای درمان بیماری‌های تخصصی انجام می‌شود، می‌توان به آموزش در زمینه‌های مختلف پزشکی به اساتید و دانشجویان کشور مجارستان نیز پرداخت.
در نشستی که اخیرا در کشور مجارستان با حضور دانشگاه علوم پزشکی شیراز ، دانشگاه یزد و دانشگاه‌هایی از کشورهای اروپایی و آفریقایی برگزار شد، موضوع ایجاد ارتباط دانشگاه‌های دو کشور مطرح و به دنبال آن نخستین کنفرانس روسای دانشگاه‌های ایران و مجارستان اخیرا به میزبانی دانشگاه یزد، برگزار شد.
همچنین در ادامه این کنفرانس و به عنوان بخشی از اولین کنفرانس روسای دانشگاه‌های ایران و مجارستان، رؤسای 10 دانشگاه مجارستان اخیرا به شیراز سفر کرده و در نشستی چند جانبه با دانشگاه‌های شیراز به ارایه توانمندی‌های خود و بحث و تبادل نظر در خصوص فرصت‌های همکاری بیشتر پرداختند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی