[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۷۷
  • دوره جدید

جلوگیری از بروز آسیب به جنبش دانشجویی ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل تشکل‌های اسلامی‌ سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی، جنبش دانشجویی را جدی‌ترین و اساسی‌ترین تحرکات برنامه‌های فرهنگی معرفی کرد و بر تقویت استحکام مبانی معرفتی تأکید کرد‌.  
به گزارش اداره کل روابط عمومی ‌دانشگاه آزاد اسلامی‌ واحد شیراز‌، محمد قربانی ضمن تبیین مفهوم جنبش دانشجویی و تشکل دانشجویی به برآوردی از فضای جنبش دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ‌پرداخت و گفت‌: جنبش دانشجویی جدی‌ترین و اساسی‌ترین تحرکات و برنامه‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها هستند و لازم است همه ما نسبت به این پدیده دقت و توجه بیشتری داشته باشیم‌. 
مدیرکل تشکل‌های اسلامی ‌سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی‌جریان شناسی جنبش دانشجویی را به جریان‌های جبهه انقلاب اسلامی‌، جبهه غرب‌گرایان‌، جبهه چپ‌گرایان و سایرین مثل سلطنت طلبان تقسیم کرد و پیرامون هر جریان مطالبی ر ا بیان کرد. 
عضو هیئت علمی‌دانشگاه تهران با بیان آسیب‌های جنبش دانشجویی گفت: فقر تئوریک‌، سطحی‌نگری‌، جوزدگی‌، نوچه‌گری سیاسی و تشکیلاتی‌، روزمرگی افراطی‌، واگرایی تشکیلاتی‌، عملکرد جزیره‌ای‌، عدم اعتقاد به کار تشکیلاتی و نبود راه و دید کلان از آسیب‌های کلی جنبش دانشجویی هستند که با تقویت استحکام مبانی معرفتی در بین جوانان و دانشجویان می‌توان از بروز این آسیب‌ها جلوگیری بعمل آورد‌. 
قربانی‌، ضمن تشویق فعالان فرهنگی به ارایه ایده‌های فرهنگی مطلوب و کاربردی‌، از در اختیار گذاشتن امکانات و ظرفیت‌های اداره تشکل‌های اسلامی ‌و سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی ‌به فعالان فرهنگی خبر داد و اتصریح کرد: ما آمادگی کامل در جهت برگزاری کارهای جهادی در حوزه فرهنگ اسلامی ‌را داریم‌.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی