[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۸
  • دوره جدید

استاندار فارس: شیراز میزبان نشست مشترک زنان کشورهای مسلمان باشد، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس خواستار برگزاری نشست مشترک زنان کشورهای مسلمان به میزبانی استان فارس شد. به گزارش خبرنگار مهر، عنایت الله رحیمی پنجشنبه در نشست سراسری مدیران کل امور بانوان خانواده استانداری‌های سراسر کشور با تأکید بر اینکه فرهنگ غنی فارس قطعاً پذیرای حضور بیشتر بانوان در صحنه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است افزود: حضور بانوان در این عرصه‌ها نیازمند بسترسازی مبتنی بر برنامه مناسب است که تلاش‌های خوبی نیز در این زمینه صورت گرفته هر چند فاصله زیادی تا رسیدن به وضعیت مطلوب وجود دارد. استاندار فارس با ابراز خرسندی از برنامه‌محور بودن حوزه امور بانوان و خانواده، عنوان کرد: تدوین سند ارتقاع وضعیت زنان و خانواده استان که دستگاه‌ها باید به سمت اجرایی کردن آن حرکت کنند نشان‌دهنده این حرکت مبتنی بر برنامه است.
وی با بیان اینکه در این سند و سندهای مشابه بررسی وضع موجود و تجزیه و تحلیل و ترسیم وضع مطلوب مورد حائز اهمیت است خاطرنشان کرد: قطعاً در این زمینه تعیین راهبردها، سیاست‌ها و برنامه‌های اقدام و عمل اثرگذار خواهد بود.
رحیمی ‌با اشاره به اینکه در این سند اهداف کلان و خرد و راه‌های رسیدن به آنها مشخص شده است، بر لزوم تعیین اهداف بر اساس پتانسیل‌ها، نیازها و مشکلات تأکید کرد.
وی ادامه داد: توجه به ارزیابی عملکرد و یافتن نقاط ضعف به منظور اصلاح برنامه و ارتقا آن باید در اجرا این سند مورد نظر باشد. استاندار فارس با تأکید بر توانمندی حوزه امور بانوان و خانواده به ارائه پیشنهاداتی در زمینه فعالیت‌های هر چه مؤثر تر جامعه بانوان پرداخت و عنوان کرد: به منظور فعال‌تر بودن در این حوزه ارتباط با زنان کشورهای اسلامی ‌به ویژه با نهادهای مردمی ‌و سازمان‌های مردم نهاد در این کشورها با هدف تبادل تجارب، تقویت دیپلماسی عمومی ‌جهت افزایش امنیت منطقه در دستور کار قرار گیرد. وی همچنین اعلام کرد، استان فارس آمادگی میزبانی این گردهمایی برای نخستین بار را دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی