[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۰
  • دوره جدید

فرماندار آباده: کشاورزان محصولات خود را بیمه کنند، روزنامه شیراز نوین

  گروه شهرستان‌ها آباده کریم آما‌لی
فرماندار آباده در جلسه شورای کشاورزی شهرستان آباده با بیان اینکه امسال به دلیل شدت بارش‌ها، گیاهان خودرو، بیش از سال‌های دیگر قد کشیده‌اند ولی ادامه حیات‌شان در گرمای تابستان که احتمالاً بارندگی نخواهیم داشت، میسر نخواهد بود اظهار کرد: به همین دلیل ظرف یکی دو ماه آینده، قریب به اتفاق این علفزارهای سبز و زیبا به دشت‌هایی زرد و خشک تبدیل می‌شوند و مهیای کوچک‌ترین جرقه‌ای برای بزرگ‌ترین آتش‌سوزی‌ها هستند.
محمد اسدالهی با بیان اینکه بیم آن می‌رود که بعد از سیل‌های اخیر بهاری، با آتش سوزی‌های مهیب تابستانی در نقاط مختلف مواجه شویم تصریح کرد: حجم عظیمی ‌از علف‌های بلند و خشک این استعداد را دارند که هم به راحتی شعله ور شوند و هم آتش را به سرعت گسترش دهند. وی با بیان اینکه از هم اکنون باید به مردم در این باره آموزش‌های لازم را داد و مدام تکرارشان کرد افزود: امسال بیش از قبل مراقب آتش‌هایی که در طبیعت روشن می‌کنیم باشیم و اگر آتشی افروختیم، بعد از اتمام کارمان، از خاموشی صد در صدی آن اطمینان کامل پیدا کنیم چه آن که حتی یک تکه زغال بر جای مانده از آتش می‌تواند هزاران هکتار مرتع و جنگل را به آتش بکشد.
فرماندار آباده در ادامه با تأکید بر این‌که نوع کشت محصولات کشاورزی در خاموشی چاه‌ها مدنظر قرار گیرد اظهار کرد: به طور قطع اجرای این طرح هم به نفع کشاورزان و هم به نفع سفره‌های آب زیرزمینی است و کشاورزان نیز از اجرای آن استقبال می‌کنند اما لازم است قبل از اجرای طرح، تعامل لازم با کشاورزان منطقه صورت گیرد. اسدالهی با بیان اینکه کشاورزان محصولات خود را بیمه کنند اظهار کرد: کشاورزی ارتباط مستقیمی ‌با شرایط آب و هوایی دارد و تغییرات دما، دسترسی به آب و وضعیت آفات و بیماری‌های گیاهی گاه باعث می‌شود که کل محصول یک مزرعه نابود شود. وی در پایان تأکید کرد: بارندگی‌های شدید اخیر و تغییرات دمایی ماه‌های گذشته، لزوم توجه به بیمه محصولات کشاورزی را بیشتر کرده تا در صورت بروز هرگونه حادثه، گوشه ای از ضرر کشاورزان جبران شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی