[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۰
  • دوره جدید

فرماندار کوار: نوع نگاه و تفکر آحاد جامعه تعیین کننده قداست یک شغل در جامعه است، روزنامه شیراز نوین

با حضور اعضای شورای اداری، در مراسمی‌که توسط مدیریت آموزش و پرورش شهرستان کوار برگزار شده بود از زحمات یکساله معلمان به‌مناسبت فرا رسیدن هفته معلم تجلیل بعمل آمد. 
در این مراسم کاظمی ‌فرماندار کوار ضمن تبریک فرارسیدن هفته معلم و گرامیداشت مقام شامخ معلم اظهار داشت: توجه به پیشرفت در دنیای امروزی مقوله‌ای است که باید بصورت خاص به آن توجه نمود‌. چرا برخی از کشورهایی که از لحاظ سرمایه اجتماعی و نیروی انسانی غنی هستند آنگونه که باید پیشرفتی حاصل ننموده‌اند و رشد و توسعه چشمگیری بدست نیاورده‌اند؟ وی یکی از دلایل و مؤلفه‌های تفاوت فاحش در میزان رشد و تعالی کشورها را دیدگاه متفاوت هر کشور به جایگاه برخی مشاغل دانست و گفت: در دنیای امروز نوع نگاه‌ها به شغل‌های موجود در جوامع متفاوت است که این خود می‌تواند زمینه‌ساز توسعه یافتگی و عدم توسعه یافتگی یک سرزمین باشد. هر جامعه‌ای برای رسیدن به جایگاه خود سیاست‌ها و برنامه‌هایی را مدون می‌سازد و بر اساس آن یکسری مشاغل از جایگاه خاص و ویژه‌ای برخوردار خواهند شد. 
بر فرض مثال کشورهایی که صرفاً به‌دنبال پیشرفت در حوزه صنعت هستند به مشاغل صنعتی بهایی خاص خواهند داد‌. کاظمی ‌تصریح کرد: بنابراین نوع نگاه‌، تفکر و عقاید آحاد جامعه به مشاغل موجود، تعیین‌کننده قداست و اهمیت آن  شغل در جامعه است ولی تنها شغلی که به صراحت می‌توان از آن نام برد که در تمام جوامع جایگاه خاص خود را دارد شغل معلمی‌است که البته آن هم می‌تواند بسته به آموزه‌های اعتقادی و فرهنگی که از قبل تعریف شده، اندکی متفاوت باشد. وی زیر ساخت‌های فرهنگی جامعه را بسیار مهم خواند و گفت: برای اینکه بتوان آنگونه که مد نظر است مشاغل را در جایگاه واقعی خود قرار داد باید بتوان زیرساخت‌های فرهنگی را اصلاح نمود تا افراد بر اساس میل باطنی و از روی میل و رغبت در شغل مورد نظر بکار گمارده شوند و به این شکل است که زمینه بروز  بسیاری از آسیب‌های اجتماعی از میان خواهد رفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی