[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

با آغاز برجام ماهی ۷۰۰میلیون دلار آزاد می‌شد، روزنامه شیراز نوین

رئیس جمهور، معلمان را مربیان جامعه دانست و با تأکید بر اینکه معلم از مرزهای فرهنگ و اخلاق کشور حراست می‌کند، اظهار کرد: ارزش کار معلم با معیار مادی قابل مقایسه نیست و شهیدان مطهری، بهشتی، رجایی و باهنر نمونه‌های کم‌نظیر معلمی هستند.
به گزارش ایسنا،‌ حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی، روز شنبه در مراسم بزرگذاشت مقام معلم و نکوداشت یکصد سال تربیت معلم در ایران با اشاره به اینکه رفتار معلم با دانش‌آموزان، مهم‌ترین رکن تربیتی است، گفت: کلاس درس باید کلاس رحمت و گذشت باشد و اگر معلم روح دانش‌آموز را به سوی خدا متحول کند، کلاس او حکم شب قدر دارد. رئیس جمهور در این مراسم با عنوان «تدبیر و امید در گام دوم انقلاب با مدرسه‌سازی» گفت: خوشحالم که هفته معلم در آستانه ماه رحمت، مغفرت و برکت الهی قرار گرفته است.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه باید در هر مقطعی به نیازمندی جامعه نگاه کنیم و براساس آن در بخش‌های مختلف مهارت‌های گوناگون را آموزش دهیم، گفت: باید به نسل جوان خود ضمن اینکه مهارت می‌آموزیم، یاد بدهیم که تنها راه زندگی و اشتغال، استخدام دولتی نیست و بسیاری از کارها و تلاش‌های دیگر وجود دارد که می‌توانند براساس علائق خود، آنها را با مهارت انجام دهند.
روحانی با اشاره به اینکه البته باید همه را در ابتدا به تحصیل و درس خواندن تشویق کنیم، گفت: باید در آموزش مهارت به دانش‌آموزان اهتمام داشته باشیم و همه دستگاه‌های مسئول مانند وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، پا به میدان بگذارند.
رئیس جمهور با اشاره به تاریخچه وضع تحریم‌های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد: معنای نخست تحریم‌ها این بود که کشورهای قلدر جهان این‌گونه در اذهان جامعه بشری تبلیغ کردند که ایران کشوری خطرناک و دنبال ساخت بمب اتمی است و پس از دستیابی به این بمب، برخی کشورها را با خاک یکسان خواهد کرد و باید مراقب ایران باشیم.
روحانی با بیان اینکه این موضوع از ایران‌هراسی و انقلاب‌هراسی نشأت می‌گرفت که ایران مجموعه‌ای خطرناک برای جامعه جهانی است، ادامه داد: سپس پرونده هسته‌ای ایران به شورای امنیت رفت و بدترین قطعنامه این شورا علیه ایران تصویب شد و تا مرز جنگ پیش رفتیم.
روحانی با اشاره به اینکه در صد روز ابتدایی دولت یازدهم توانستیم توافق موقت معروف به ژنو را امضا نماییم و بخشی از پول‌های بلوکه شده آزاد شد، خاطرنشان کرد: ماهی 700میلیون دلار آزاد می‌شد و بانک مرکزی به دنبال آن بود که قیمت ارز بالا رود، اما جامعه نرخ ارز را پایین می‌آورد و رئیس بانک مرکزی ناتوان از این مهم بود و در آن دوران امید و دلار وارد کشور می‌شد و همه منابع آزاد می‌گشت.
رئیس جمهور سپس به روند امضای توافق دائم با 6قدرت جهانی در سال 93 اشاره و تأکید کرد: رژیم صهیونیستی و عربستان در آن سال تلاش می‌کردند توافق دائم را به عقب بیندازند و تقریباً تا 7ماه رسیدن به این توافق عقب افتاد و وارد مرحله و بحث‌های پیچیده‌ای تا زمان رسیدن به توافق هسته‌ای در رمضان سال 94 شدیم.
روحانی با بیان اینکه مخالفان و تندروهای آمریکایی و همچنین رژیم صهیونیستی و عربستان اجازه نمی‌دادند این توافق اجرایی شود، اما با وجود مشکلات فراوان در 26دی‌ماه 94 توافق هسته‌ای با 6کشور دنیا اجرایی شد، گفت: بسیاری می‌گفتند که این توافق تضمینی ندارد و ما اعلام کردیم با بردن این توافق هسته‌ای به شورای امنیت سازمان ملل، آن را به صورت یک قطعنامه الزامی می‌کنیم، تا جایی که برخی در داخل به ما می‌گفتند شما نسبت به کشورهای غربی ساده عمل می‌کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی