[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۱
  • دوره جدید

دکتر جامعی: دانشگاه فنی و حرفه‌ای به اصناف خدمات آموزشی و مهارتی ارائه می‌دهد، روزنامه شیراز نوین

 رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس با اشاره به رسالت‌های این دانشگاه در زمینه آموزش‌های مهارتی، گفت: این دانشگاه آماده ارائه خدمات آموزشی و مهارتی تخصصی به اصناف شیراز و سراسر استان است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس، دکتر محمدجامعی دیروز در نشست هم‌اندیشی با رؤسای اتحادیه‌های صنفی، فنی و خدمات تولیدی شیراز اظهار داشت: این دانشگاه در کنار آموزش‌های آکادمیک، مهارت‌آموزی را به عنوان یک اصل در برنامه‌های خود قرار داده و آن را دنبال می‌کند.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس با بیان اینکه در آموزش نباید تنها به یک جنبه کار توجه شود، تأکید کرد: مهارت باید در فضاهای کارگاهی و چهره به چهره آموزش داده شود. جامعی گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس با کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های مجهز آماده همکاری با بخش‌های مختلف جامعه از جمله خانواده بزرگ اصناف در زمینه آموزش است. وی افزود: دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای و اصناف می‌توانند با تعامل و هم‌افزایی، ارتقای آموزش‌ها و بهره‌ورزی در اشتغال را بالا ببرند و باید این ارتباط بیش از پیش تقویت شود. رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس با بیان اینکه همراه با دانش باید مهارت‌آموزی نیز به طور جدی باید به عنوان یکی از بال‌های اصلی مهارت مدنظر قرار گیرد، گفت: همه چیز با آموزش آغاز و به آموزش ختم می‌شود، البته آموزشی که کاربردی بوده و با توجه به نیازهای جامعه هدف طراحی و ارائه  شود. در این نشست، دکتر شریفی معاون آموزشی دانشکده شهید باهنر شیراز نیز اظهار داشت: با توجه به ظرفیت قانونی که در دانشگاه و اصناف وجود دارد، آموزش‌های اصولی و علمی می‌تواند معبری برای جلوگیری از افراد خارج از صلاحیت در آموزش باشند، آنانی که با عملکرد بد خود صنف را زیر سوال می برند. بر اساس این گزارش، در این نشست رؤسا و نایب‌رئیسان اتحادیه‌های اصناف شیراز به بیان نظرهای خود پرداخته و مهندس حبیب‌پور، مدیر پژوهش و دکتر محرر مسئول آموزش‌های آزاد دانشکده باهنر شیراز نیز با اشاره به ظرفیت‌های موجود در دانشکده باهنر شیراز، برای همکاری با اصناف در ارائه  آموزش‌های عمومی و تخصصی اعلام آمادگی کردند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی