[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح کمربندی شهر نی‌ریز آغاز شد، روزنامه شیراز نوین

عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح کمربندی شهر نی‌ریز با اعتباری بالغ بر 135میلیارد ریال آغاز شد. به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی راه و شهرسازی فارس، مهندس فیروز تکاور مدیرکل راه و شهرسازی فارس در این مراسم که معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و همچنین رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم شهرستان‌های استهبان و نی‌ریز در مجلس شورای اسلامی و نیز معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی حضور داشتند، گفت: موقعیت تقاطع ورودی نی‌ریز در امتداد غربی - شرقی مسیر استهبان - قطرویه و در محدوده شهر و پایانه برون شهری واقع گردیده است.
وی اضافه کرد: با توجه به تقاضای ترافیک شریانی بین استان‌های فارس و کرمان از طریق شهر نی‌ریز و بطور مشخص از طریق تردد از تقاطع مذکور، مطالعات ساماندهی و طرح هندسی تقاطع به صورت پل روگذر برای جداسازی تردد شریانی از پیکربندی همسطح تقاطع و دسترسی مناسب پایانه مسافربری و شبکه ترافیک شهری شهر نی‌ریز در قالب یک تقاطع غیرهمسطح ابلاغ گردید.
مهندس در خصوص ابنیه فنی این تقاطع اظهار داشت: این تقاطع شامل دو دستگاه  پل موازی رفت و برگشت هر یک با 6دهانه 30متری در مجموع 360متر مربع پل‌سازی است. وی تصریح کرد: احجام پروژه شامل 31000متر مکعب خاکریزی، 24000متر مکعب اساس و زیراساس، 132000متر مربع آسفالت، 1500متر مکعب پی‌کنی، 380تن میلگرد و 4000متر مکعب بتن ریزی است.
مدیرکل راه و شهرسازی مدت اجرای این پروژه را 24ماه اعلام و اظهار امیدواری کرد بتوانیم این پروژه را در صورت تأمین اعتبارات به موقع در موعد مقرر به اتمام برسانیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی