[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۱
  • دوره جدید

انتقال ۹۰۰ هزار دلاری الماس جوان استقلال، روزنامه شیراز نوین

با اعلام مدیرعامل استقلال، مهاجم جوان این تیم در پایان فصل از جمع آبی‌پوشان جدا خواهد شد.
به گزارش ورزش سه، الله‌یار صیادمنش در سن 17سالگی به عنوان یکی از بزرگترین استعدادهای فوتبال ایران، در ابتدای فصل با استقلال قرارداد امضا کرد و در طول مدتی که در این تیم حضور دارد، نمایش خوبی در ترکیب آبی‌ها داشته است. هرچند هفته‌های اخیر را به دلیل مصدومیت از دست داده است.
 اما قبل از تعطیلات عید نوروز بود که اخباری منتشر شد که باشگاه استقلال الله‌یار صیادمنش را به یک باشگاه خارجی فروخته است و این بازیکن به طور قطع در پایان فصل جدا می‌شود؛ موضوعی که باعث اعتراض وینفرد شفر، سرمربی وقت آبی‌ها شد و البته مدیران استقلال هم طبق معمول همه مسائل مهم باشگاه این مسئله را تکذیب کردند.
 با این حال، امیرحسین فتحی مدیرعامل باشگاه استقلال با حضور در برنامه ورزش و مردم، تلویحاً خبر فروش الله‌یار صیادمنش را تأیید و اعلام کرد که با یک راه درآمدزایی برای باشگاه، فروش بازیکنان باکیفیت و جوان است.
البته فتحی در مورد انتقال صیادمنش می‌گوید شفر به یک دلیل خاص توانایی این بازیکن را بزرگ کرده بود: الله‌یار صیادمنش درباره‌اش بحث تبلیغاتی شد. این موضوع را شفر راه انداخت. الله‌یار قطعاً یک استعداد درخشان است. یک باشگاه حرفه‌ای چه محل درآمدی دارد؟ یکی حق پخش تلویزیونی است که در ایران معنا ندارد. حق تبلیغات محیطی است که ببینید چقدر از تیم حمایت شده است. حق کپی‌رایت است که ما از فروش لباس هم درآمد نداریم و به راحتی در منیریه کپی آن به فروش می‌رسد. یکی از راه‌های درآمدزایی ترانسفر بازیکن است. مگر رونالدو ترانسفر شد، بازیکن بدی بود یا خیانت کرد؟! الله‌یار صیادمنش و چند بازیکن ما در معرض توجه باشگاه‌های خوب هستند. پیشنهادهای خوبی درباره بازیکنان‌مان داریم و با مصلحت و تدبیر باشگاه، این اتفاق خواهد افتاد و هزینه‌های این ترانسفرها خرج خرید بازیکنان خوبی مثل پاتوسی می‌شود. این موضوع متأسفانه بزرگ شد و آقای شفر این موضوع را بزرگ کرد.
 اما سوالی که بعد از این اتفاق پیش می‌آید، این است که مقصد بعدی الله‌یار صیادمنش کجاست؟ در این بین، شنیده‌ها حاکی از آن است که باشگاه استقلال به طور قطعی الله‌یار صیادمنش را به باشگاه فنرباغچه ترکیه فروخته است و در ازای انتقال این بازیکن، یک میلیون دلار به عنوان رضایت نامه دریافت خواهد کرد. 
 نکته مهم که در مورد انتقال این بازیکن وجود دارد، این است که هواداران از این انتقال به هیچ عنوان راضی نیستند و معتقدند صیادمنش ارزشی به مراتب بیشتر از یک میلیون دلار دارد و اگر باشگاه چند سال دیگر این بازیکن را نگه می‌داشت و باتجربه‌تر می‌شد، می‌توانست با مبلغی به مراتب بالاتر به تیم‌های اروپایی ترانسفر شود و مبلغ به مراتب بیشتری نصیب باشگاه استقلال شود.
 اما استقلال برای انتقال صیادمنش یک دلیل مشخص دارد و آن هم این است که باشگاه می‌خواهد با پول رضایت‌نامه این بازیکن، پول وینفرد شفر را بدهد تا با این مربی برای فسخ دوطرفه قرارداد به توافق کامل برسد و به این شکل، یک دردسر بزرگ را از سر باشگاه باز کند.  

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی