[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۸
  • دوره جدید

مدیرکل ورزش و جوانان فارس: ظرفیت توسعه توریسم ورزشی در استهبان وجود دارد، روزنامه شیراز نوین

با حضور مدیرکل ورزش و جوانان، نماینده مجلس و تنی چند از مسئولان محلی و در حمایت از سیل‌زدگان اخیر شیراز، جشنواره شو سواره اسبان اصیل فلات ایران در استهبان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، مدیرکل ورزش و جوانان فارس در سفر روز جمعه خود به شهرستان استهبان که نماینده مردم استهبان و نی‌ریز در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، شهردار، رئیس اداره ورزش و جوانان و تنی چند از دیگر مسئولان محلی وی را همراهی می‌کردند، ابتدا با حضور در گلزار شهدای این شهرستان، به مقام والای شهدای انقلاب اسلامی ادای احترام کردند و سپس از اماکن، تأسیسات ورزشی و پروژه‌های در حال احداث این شهرستان بازدید و در همایش و جشنواره شو سواره اسبان اصیل فلات ایران نیز شرکت کرد.
کامیاب و دیگر مسئولان در این سفر ابتدا باشگاه بدن‌سازی و پرورش اندام ویکتور که توسط بخش خصوصی اداره می‌شود را افتتاح کرد و سپس ساختمان آموزش واقع در مجموعه ورزشی این شهرستان که با هزینه‌ای بالغ بر 50میلیون تومان احداث گردیده است را بهره برداری کرد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان همچنین در مجموعه ورزشی سپاه پاسداران این شهرستان حضور یافت و از استخر سرپوشیده شهدای غواص و کلاس بازآموزی و دانش‌افزایی منجیان غریق که در این استخر در حال برگزاری است، بازدید کرد.
کامیاب و هیئت همراه سپس به شهر ایج از توابع شهرستان استهبان رفتند و از اماکن و تأسیسات ورزشی و همچنین پروژه در حال احداث زمین چمن مصنوعی بزرگ و استاندارد این منطقه بازدید کرد. این پروژه هم‌اکنون 80درصد پیشرفت فیزیکی دارد و آماده نصب چمن مصنوعی است که ان‌شاءالله در هفته دولت امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس با حضور در محل برگزاری سومین همایش و جشنواره شو سواره اسبان اصیل فلات ایران، از نزدیک شاهد برگزاری این مراسم بود.
کامیاب در حاشیه این همایش و در جمع مردم ورزش‌دوست این شهرستان به خبرنگار ما گفت: حضور نماینده و فرماندار ورزش‌دوست و حامی جوانان فرصت مغتنمی برای توسعه هرچه بیشتر ورزش این شهرستان است.
وی گفت: در حال حاضر خوشبختانه پروژه نیمه‌تمام از دولت‌های قبل در شهرستان‌ استهبان وجود ندارد و تمامی آنها مورد افتتاح قرار گرفته است. هم‌اکنون یک زمین چمن مصنوعی بزرگ و استاندارد در شهر ایج و هفت زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال در سطح شهرستان در حال احداث است که به یاری خدا و همکاری همه مسئولان، در هفته دولت امسال به بهره برداری می رسد.
کامیاب افزود: پروژه احداث استخر سرپوشیده و سالن سه هزار نفری چندمنظوره در این شهرستان برای برگزاری مسابقات ملی و بین‌المللی در دستور کار قرار گرفته است که با افتتاح و بهره‌برداری از این پروژه‌ها، ۲۰هزار متر مربع فضای ورزشی به فضاهای ورزشی شهرستان افزوده خواهد شد و سرانه ورزشی در این منطقه به بالای یک متر می‌رسد.
دبیر شورای عالی ورزش استان همچنین با بیان اینکه مخاطبان ورزش در سراسر استان افزایش یافته است، افزود: برابر آمار، تعداد ۲۱۰هزار ورزشکار بیمه شده در استان وجود دارد که از این تعداد ۵۰هزار نفر مخاطب فقط در رشته فوتبال هستند. حضور این افراد نیازمند زیرساخت‌های لازم است که در حال حاضر بخش اعظمی از این نیازمندی‌ها در سطح استان محقق گردیده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی