[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۰
  • دوره جدید

مسابقات کشتی در فضای باز با حضور پرشور مردم شیراز برگزار شد، روزنامه شیراز نوین

با حضور مردم و مسئولان، دومین جشنواره کشتی فضای باز در شیراز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، محمد موسایی رئیس هیئت کشتی فارس در این زمینه گفت: هیئت کشتی استان فارس در شهریور ماه سال ٩٧ برای اولین بار تصمیم گرفت جشنواره کشتی در فضای باز در ایران و شیراز را برگزار کند که این اتفاق با استقبال بسیار خوب هم‌شهریان روبرو شد و بازتاب گسترده‌ای در سطح کشور و بین المللی داشت.
موسایی افزود: این مهم، هیئت کشتی را بر آن داشت که در سال جدید در هفته شیراز در کنار بنای تاریخی ارگ کریمخان، این بار باشکوه‌تر و با استفاده از تجارب مسابقه قبل مبادرت به انجام این جشنواره کند که با استقبال بی‌نظیر همشهریان عزیز شیرازی روبرو شد، به طوری که همه مسئولان و مدعوین و دست‌اندرکاران این جشنواره از این استقبال و شور و هیجان مردم غافلگیر و در عین حال خوشحال بودند.
وی گفت: به دلیل استقبال زیاد مردم، برای اینکه همه عزیزان بتوانند از دیدن مسابقات لذت ببرند، دو مانیتور بزرگ شهری جهت پوشش دادن مسابقات اختصاص داده شد. همچنین از آقای عامل، گزارشگر توانمند کشتی کشور دعوت به عمل آمد که به صورت زنده کشتی‌ها را در فضای باز برای مردم گزارش کنند. همچنین سعی شد تمام استانداردهای برگزاری مسابقات بین‌المللی در این مسابقه رعایت شد.
موسایی خاطرنشان کرد: چون این برنامه به صورت جشنواره برگزار می‌شد، سعی شد در خلال کشتی‌ها با مراسمی همچون آتش‌بازی، موسیقی، قرعه‌کشی و... لحظات شادی برای مردم به وجود بیاید.
وی درباره ایده برگزاری این جشنواره گفت: ایده برگزاری این مسابقات از اینجا شروع شد که خطر حذف کشتی در المپیک به دلیل کمبود تماشاگر و مسائل مالی وجود داشت. هیئت کشتی فارس از آنجایی که می‌خواست سهمی در کمک به حفظ کشتی در المپیک داشته باشد، سعی کرد با آوردن کشتی در فضای باز و نشان دادن استقبال عموم مردم به کشتی، نشان دهد کشتی در بین مردم طرف‌داران زیادی دارد که خوشبختانه با ارسال تصاویر جشنواره اول در شهریور ٩٧ به اتحادیه جهانی کشتی مورد استقبال این اتحادیه قرار گرفت. با دیدن استقبال مردم سعی شد امسال دوباره کشتی به میان مردم بیاید و بتواند لحظات شادی را برای مردم به وجود بیاورد.
موسایی گفت: این جشنواره با همکاری هیئت کشتی فارس، اداره کل ورزش و جوانان فارس و سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز برگزار شد و نقش مهمی در همگانی کردن و توسعه آن در رشته ای مثل کشتی داشت.
گفتنی است در این مراسم از قهرمانان جوان کشتی فرنگی شیراز که در مسابقات بین‌المللی در سال 98 مدال گرفتند، امید نوروزی و پیشکسوتان این رشته تقدیر شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی