[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۵
  • دوره جدید

ویژه‌برنامه‌های صداوسیمای فارس در ماه مبارک رمضان، روزنامه شیراز نوین

صدا و سیمای فارس در ماه مبارک رمضاه با پخش ویژه‌برنامه‌های متعدد، مهمان و همراه مخاطبان متدین شبکه استانی خواهد بود.
سیمای فارس به همین مناسبت برنامه‌های متعددی را تدارک دیده و پخش می کند.
معاون سیمای فارس ضمن تبریک فرار رسیدن ماه مبارک رمضان، به تشریح ویژه‌برنامه‌های این ماه مبارک پرداخت و گفت: برنامه زنده سحر به تهیه کنندگی اله‌بخش بهار سعدی، از ساعت 3:30 بامداد به مدت 120دقیقه که از حضور کارشناسان و حضرات آیات دژکام و سیدعلی‌اصغر دستغیب و سایر علما بهره خواهد برد. «تواشیح و ادعیه» با صدای مداحان و مرتلین تأیید شده از سوی شورای عالی قرآن همراه با تصاویر امامزادگان و بقاع متبرکه استان، «قطره‌ای از دریا» با حضور استاد نعمت‌اللهی با بهره‌گیری از معارف ناب نهج‌البلاغه، مناجات‌خوانی در سعدیه و حافظیه و از منابعی نظیر خواجه عبدالله انصاری در برنامه سحرگاهی استفاده می‌شود. مکان اجرای زنده این برنامه در حرم‌های مطهر احمد بن موسی و سید علاءالدین حسین علیهم السلام و از 25رمضان به بعد، از سعدیه و حافظیه پخش می‌شود.
«برنامه ترتیل قرآن» در شبستان حرم مطهر حضرت احمد بن موسی علیه السلام با حضور عاشقان قرآن از ساعت 11:30 به مدت 60دقیقه هم‌زمان از شبکه فارس و شبکه چهارسیما با حضور قاریان مورد تأیید شورای عالی قرآن و همچنین حضور جمع کثیر مردم، مراسم جمع‌خوانی قرآن به تهیه‌کنندگی فرشاد زارعی، برنامه ویژه افطار به نام «مهر و ماه» که از ساعت 18:30 هرروز به مدت 90دقیقه از محل سعدیه و یکی از خانه‌های شیراز به صورت زنده با بخش‌های متنوع نظیر وله، موسیقی، گفت‌وگو با مهمانان در سه بخش متنوع به تهیه‌کنندگی محسن خلیفه که بخش اول این برنامه (حال خوب) هرروز گفتگو با مشاغل مختلف خواهد داشت و در خصوص کسب حلال و رونق تولید و کار و تلاش صحبت می‌شود. در بخش دوم (قهرمان من) گفتگو با افرادی که کارهای خاص و فوق‌العاده‌ای انجام داده‌اند و توانستند با همکاری دیگران، کمک‌های شایانی کرده باشند. در بخش سوم از طریق ارتباط با مخاطب و صحبت کردن و ترغیب مخاطب سعی می‌شود به منظور تهیه جهیزیه برای زوج‌های جوان و برآورده کردن آرزوهای ایتام از طریق خیرین اقدام شود، از دیگر برنامه‌های سیمای فارس در ایام ماه مبارک رمضان است.
باغبان‌منش تصریح کرد: همچنین پیش‌بینی شده که در برنامه «مهر و ماه» از طریق تلویزیون تعاملی مردم بتوانند با استفاده از فضای مجازی و ارسال عکس‌های کمک خود به سیل‌زدگان، به طور مستقیم با شبکه فارس در ارتباط باشند و با ترغیب مخاطبان درخصوص جذب کمک به سیل‌زدگان و محرومان اقدام و ازظرفیت رسانه در این خصوص استفاده نمایند.
معاون سیمای فارس اعلام کرد: «نماز جماعت ظهر هرروز از حرم مطهر حضرت احمد بن موسی(ع) به امامت حضرت آیت‌الله سید علی‌اصغر دستغیب از شبکه فارس و شبکه چهار سیما به صورت زنده به تهیه‌کنندگی سید حسن ‌هاشمی، «پخش سخنرانی» روزانه از حرم مطهر احمد بن موسی(ع) با سخنرانی حجج‌الاسلام رضوی اردکانی، ملک مکان و محمودی به تهیه‌کنندگی محمد باقر فضلویه، «مراسم احیای شب‌های قدر» (شب‌های 19 ،21 و 23 رمضان) با سخنرانی حضرات آیات دژکام  و حضرت آیت‌الله دستغیب و با مداحی حاج کاظم محمدی از شبکه‌های فارس و چهار سیما به صورت زنده، پخش «سریال‌های طنز» برای ایام ماه مبارک رمضان و در ایام شب‌های قدر نیز مینی‌سریال «ناز و نیاز»، «پخش 30فیلم سینمایی 90دقیقه‌ای» برای این ایام در نظر گرفته شده است.
باغبان‌منش تأکید کرد: یکی از نوآوری‌های سیمای فارس، ایجاد تلویزیون تعاملی در برنامه ویژه افطار است که با همکاری معاونت فضای مجازی صورت گرفته است و مخاطبان می‌توانند عکس‌های سفره‌های افطاری خود را ارسال نمایند و بلافاصله  همان لحظه به طور مستقیم عکس خود را در پایین قاب تلویزیون ببینند. نوآوری دیگر، حضور برنامه «از ملکوت تا سحر» و «مهر و ماه» در مکان‌های مذهبی و تاریخی فرهنگی شیراز  و پخش برنامه از مکان‌های حرم مطهر شاهچراغ، حرم مطهر سید علاءالدین حسین علیهما السلام، آرامگاه سعدی و آرامگاه حافظ است.
رادیو فارس همراه روزه‌داران در ایام ماه مبارک رمضان
جمالی، معاون صدای مرکز فارس نیز اعلام کرد: رادیو فارس با ویژه‌برنامه نسیم سحر هرروز از ساعت 3:30 تا 5:30 در سحرهای ماه مبارک رمضان با فراهم کردن فضایی آرام‌بخش در لحظات سحرگاهی و آماده‌سازی مخاطبان برای آغاز روزه‌داری با بخش‌های کارشناسی و موضوعات مرتبط با ماه مبارک رمضان، سحرهای رمضان، نیایش و مناجات، نماز اول وقت، اعلام اوقات شرعی شهرستان‌ها در قالب بسته‌های صوتی، پخش دعای سحر، فرازهایی از مناجات خمسه عشر، کلام شهید دستغیب، واکس پاپ به تهیه کنندگی محسن قاسم زادگان، گویندگی ورهرام قطب جهرمی، عبدالرسول لرنژاد، نویسندگی‌ هاجر کوشکی و «برنامه بهار دل‌ها» ویژه افطار ماه مبارک رمضان، برنامه‌ای است محله‌ای معارفی که با حضور خیرین استان از ابتدای ماه مبارک رمضان تا پایان ماه هر روز از ساعت 19:05 تا 20:30 با بخش‌های متنوع به منظور ایجاد لحظات روحانی و آرامش‌بخش به تهیه کنندگی اسماعیل حسین‌زاده، نویسندگی و گویندگی سارا بهرامی همراه روزه‌داران ماه مبارک رمضان خواهد بود.
معاون صدای مرکز فارس افزود: نمایش‌های بلند ویژه ماه مبارک رمضان در 21قسمت، مجموعه 10قسمتی «آیه‌آیه زندگی» که داستان هر قسمت آن براساس یکی از آیه‌های شریفه قرآن کریم است، مجموعه 11قسمتی «نذرهای سودبخش» که داستان هر قسمت آن بر اساس نذرهایی است که خیرین استان فارس در پی این نذرها اقدام به تولید، تأسیس یا ساخت اماکن عام‌المنفعه کرده‌اند به تهیه کنندگی محسن قاسم‌زادگان، محمدجواد حسن‌شاهی، کارگردانی آرش جمال‌الدینی، نویسندگی آسیه امام رضایی و‌ هاجر کوشکی و گروه نویسندگان، نقش‌آفرینی بازیگران نمایش و سردبیری آسیه امام رضایی از دیگر برنامه‌های صدای مرکز فارس در این ایام مبارک است.
جمالی تصریح کرد: علاوه بر برنامه‌های زنده، رادیو فارس برنامه‌های تولیدی با محوریت ماه مبارک رمضان تهیه و پخش می‌کند، از جمله: برنامه «جمع‌خوانی قرآن» از ساعت 15 تا 16 که شامل جمع‌خوانی سوره‌های قرآن به همراه تواشیح است. «برنامه ترتیل» ویژه ترتیل و ختم قرآن مجید از ساعت 5 تا 6  صبح که پخش روزانه یک جزء از قرآن کریم تا پایان ماه مبارک رمضان از اهداف این برنامه است. «آیتم پزشکی ویژه سلامت» در رمضان نیز تهیه شده که در برنامه‌های رادیویی فارس با عنوان آیتم پزشکی پخش می شود.
خورشیدسوار، معاون فضای مجازی مرکز فارس تولید 60پوستر و اینفوگرافیک با موضوعات مناسبت‌ها و ادعیه، برگزاری پویش مهر و ماه ویژه سفره‌های ساده افطار، روزه اولی‌ها و نذورات ماه از طریق تلویزیون اجتماعی شبکه فارس، آماده‌سازی اپلیکشن شبکه فارس ویژه دریافت تولیدات کاربر ساخته، تقطیع و انتشار برنامه‌های شبکه فارس در فضای مجازی و پوشش مراسم جمع‌خوانی قرآن کریم را از اهم برنامه‌های معاونت فضای مجازی ویژه ماه مبارک رمضان بیان کرد. 
کرمی، معاون خبر مرکز فارس نیز غبارروبی مساجد و آمادگی دل‌ها برای ورود به ماه مبارک رمضان در آخرین پنجشنبه ماه شعبان، گزارش آغاز ماه مبارک رمضان، توصیه‌های پزشکی به روزه‌داران را برخی از گزارش‌های خبری این معاونت در ماه مبارک رمضان اعلام کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی