[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۵
  • دوره جدید

تکمیل تجهیزات اطفایی و امدادی ، روزنامه شیراز نوین

 پیمان کشاورز-گروه خبر
ناظر سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز، از پیگیری شورای پنجم جهت تکمیل تجهیزات سازمان آتش‌نشانی و تحول در فضاهای فیزیکی این سازمان در سطح شهر شیراز خبر داد. علی ناصری روز گذشته و در جمع خبرنگاران، با تأکید بر اهمیت به‌روزرسانی تجهیزات و فضاهای فیزیکی سازمان آتش‌نشانی شهرداری شیراز گفت: با بهبود فضاهای ایستگاه‌های فعلی و احداث ایستگاه‌های جدید آتش‌نشانی در سطح شهر و همچنین پیگیری جهت تکمیل تجهیزات سازمان آتش‌نشانی، به دنبال بهره‌وری بیشتر این سازمان هستیم. رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر، استخدام افراد جدید در سازمان آتش‌نشانی را موجب تزریق خونی تازه در این سازمان ذکر کرد و گفت: مجوزهای لازم از وزارت کشور گرفته شده و با برگزاری آزمون مربوط، افراد منتخب با پشت سر گذاشتن آزمون‌های فیزیکی لازم در این سازمان استخدام خواهند شد.
ناصری در بخش دیگری از این نشست با بیان این که بحران پیشامدی است که به صورت ناگهانی رخ می‌دهد و ممکن است به وضعیت خطرناک برای فرد یا جامعه تبدیل شود، یکی از مشاغلی را که می‌تواند در مقابله با بحران‌ها کمک کند، سازمان آتش‌نشانی دانست و گفت: با توجه به وجود یک‌هزار و ٨٠٠هکتار بافت بالفعل فرسوده و سه هزار هکتار بافت بالقوه فرسوده در کلانشهر شیراز و ویژگی‌های خاص این شهر در ابعاد مختلف، به‌روز شدن تجهیزات سازمان آتش‌نشانی یک نیاز مهم در این سازمان خواهد بود.
ناظر سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با تأکید بر اهمیت آموزش در حوزه پیشگیری از بروز بحران‌ها، سرفصل آموزشی را یکی از مهم‌ترین اقداماتی دانست که از ابتدای آغاز فعالیت دور پنجم شورای کلانشهر شیراز در دستور کار قرار گرفته است و افزود: آموزش در سطح فردی، خانواده‌ها، محلات، مناطق، مدارس، شرکت‌ها، ادارات و کارخانه‌هات از ابتدای سال ٩٧ در دستور کار قرار گرفت. رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر شیراز در بخشی دیگر از سخنانش به مشکلات شغلی آتش‌نشانان اشاره کرد و گفت: حرفه آتش‌نشانی در حال حاضر در شمار مشاغل سخت محسوب می‌شود؛ اما به دلیل مرجع پوشش بیمه‌ای آنها، سن بازنشستگی آنها متفاوت است. وی با تأکید بر لزوم افزایش درآمد آتش‌نشان‌ها گفت: درآمد آتش‌نشان‌ها با وجود سختی کار، نسبت به بسیاری از مشاغل اندک است. اگر امکان افزایش حقوق آنان وجود ندارد، باید به دنبال راهکاری برای ارائه تسهیلات به آتش‌نشانان بود. ناصری همچنین در ادامه به حادثه سیل پنجم فروردین و ثبت سه هزار تماس تلفنی با این سازمان و انجام بیش از ٣٠٠عملیات در این روز اشاره کرد و آب‌گرفتگی منازل، گیر افتادن افراد در خودرو و کنارگذرها و احتمال ریزش دیوار منازل را از عمده‌ترین عملیات‌ها در این روز برشمرد. وی افزود: ٦٢خودروی عملیاتی و ١٣خودروی پشتیبان با ٢٠٠نیروی فعال آتش‌نشان در این روز فعال بودند.
به گفته ناظر سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز، بیش از ٣٠شهروند توسط پرسنل این سازمان در پنجم فروردین در نقاط مختلف شیراز نجات یافتند.
ناصری همچنین تعداد تماس‌های تلفنی با سازمان آتش‌نشانی در ششم فروردین را سه هزار و ٥٠٠مورد با بیش از ٤٠٠عملیات امداد و نجات و حضور ٣٠٠نیروی آتش‌نشان اعلام کرد و گفت: عمده عملیات‌ها در این روز مربوط به تخلیه آب منازل و پارکینگ‌ها بود و 200شهروند از خدمات امدادرسانی آتش نشانان استفاده کردند.
به گفته این عضو شورا، تعداد تماس‌های تلفنی در روز 7فروردین 1170تماس و انجام 100عملیات با 22خودرو عملیاتی و 7خودروی پشتیبان بود که در این روز 200نفر از کارکنان سازمان آتش‌نشانی مشغول خدمت‌رسانی در سطح شهر بودند. ناصری همچنین از برقراری 700تماس تلفنی در روز 8فروردین خبر داد که منجر به 25عملیات در سطح شهر با 20خودروی عملیاتی و 4خودروی پشتیبان با حضور 90نفر از آتش‌نشانان گردید. روز 9فروردین نیز 550تماس تلفنی با 20عملیات امدادرسانی حاصل کار آتش‌نشانان بوده است که 90نفر از کارکنان سازمان آتش‌نشانی در قالب 19خودروی عملیاتی و 3خودروی پشتیبانی به شهروندان امدادرسانی‌های لازم را ارائه کردند. این عضو شورای شیراز با تقدیر از تمام دستگاه‌های استان و شهرستان در همیاری و کمک در حادثه سیل نوروز 98 گفت: با وجود تلخی این حادثه اما همدلی، اتحاد، مودت، انسان‌دوستی و میهمان‌نوازی شیرازی‌ها، موجب کاسته شدن از تلخی آن و درخشش این فرهنگ در کشور شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی