[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۹
  • دوره جدید

کارشناس مسائل فلسطین: حملات به غزه برای اجرای طرح «معامله قرن» است، روزنامه شیراز نوین

یک کارشناس مسائل فلسطین با انتقاد از سکوت جامعه جهانی، به ویژه سازمان ملل در پی حملات رژیم صهیونیستی به مردم غزه، گفت: حملات اسرائیل در چارچوب هماهنگی میان رژیم صهیونیستی، آمریکا و عربستان قابل تحلیل است که هدف آن‌ها اجرای طرح معامله قرن است.
حسن ‌هانی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به حملات اخیر رژیم صهیونیستی به مردم غزه که تاکنون ۱۱شهید بر جای گذاشته، خاطرنشان کرد: حملات وحشیانه ارتش رژیم صهیونیستی به مردم غزه در چارچوب هماهنگی‌های موجود بین رژیم صهیونیستی، آمریکا و عربستان قابل تجزیه و تحلیل است. با توجه به این‌که قرار است به زودی طرح معامله قرن عملیاتی شود و گروه‌های مبارز فلسطینی مثل حماس و جهاد اسلامی با این طرح به شدت مخالفت دارند، به همین دلیل اکنون رژیم صهیونیستی در آستانه تشکیل کابینه جدید برای جبران شکست‌های خود و همچنین اجرایی کردن طرح معامله قرن دست به چنین حملاتی زده است.
وی افزود: در واقع رژیم صهیونیستی از طریق حملات هوایی و کشتار مردم غزه و ترور شخصیت‌های تأثیرگذار حماس و جهاد اسلامی، درصدد است به نوعی خود را قدرتمند در فلسطین و اراضی اشغالی نشان دهد و قطعاً اسرائیل بدون چراغ سبز آمریکا هرگز نمی‌توانست به مردم غزه حمله کند.
این کارشناس مسائل فلسطین همچنین بیان کرد: سکوت جامعه جهانی و سازمان ملل، به ویژه شورای امنیت در مقابل این کشتارها دلیل بارزی بر این است که این حملات با هماهنگی‌های بین‌المللی با اسرائیل شکل گرفته و به نظر می‌رسد وضعیت فلسطین در این شرایط و با توجه به نزدیکی تشکیل کابینه نتانیاهو و اجرایی شدن طرح معامله قرن و انتقال سفارت‌خانه‌های خارجی به بیت المقدس، همه این‌ها در چارچوب طرح مشترکی است که هدف آن اجرای طرح معامله قرن و قرار دادن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت ابدی رژیم صهیونیستی است.‌ هانی‌زاده در ادامه اظهار کرد: این حملات تا زمانی که حماس و رهبران آن و جهاد اسلامی با طرح معامله قرن موافقت نکنند، ادامه خواهد داشت و قطعاً اهداف سیاسی گسترده‌ای پشت این حملات نهفته است که هدف اصلی آن هم در حقیقت در مرحله اول اجرایی شدن طرح معامله قرن است.
وی تأکید کرد: کشتارهای دو روز گذشته در غزه بسیار وحشیانه بوده و رژیم صهیونیستی با استفاده از تمام امکانات خودش به حمله به مردم بی‌دفاع و غیرنظامیان ادامه می‌دهد. به نظر می‌رسد در این مرحله ساز و کار رزمندگان فلسطینی و گروه‌های جهادی قطعاً متفاوت‌تر خواهد بود؛ زیرا تجربه حماس برای تقابل با رژیم صهیونیستی یک تجربه طولانی است و رزمندگان حماس و جهاد اسلامی می‌توانند با استفاده از امکانات بومی خود، آسیب‌های جدی به رژیم صهیونیستی وارد کنند.
این کارشناس مسائل فلسطین همچنین گفت: حملات موشکی حماس به عمق اراضی اشغالی و ضربه زدن به شهرک‌های یهودی‌نشین، نشان می‌دهد حماس آمادگی لازم را برای تقابل با تجاوزات رژیم صهیونیستی دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی