[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۰
  • دوره جدید

آغاز بازسازی خسارات سیل، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس گفت: حدود دو هزار و ٢٠٠واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب دیده از سیل در فارس نیازمند بازسازی و دو هزار و ١٠٠واحد نیازمند تعمیر و بهسازی است.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن فارس، عطاالله زمانی در جمع مدیران این اداره کل در شهرستان‌های فارس گفت: برای واحدهای شهری نیازمند بازسازی ٥٠میلیون تومان تسهیلات ٥درصد و سقف ١٢میلیون تومان بلاعوض و برای واحدهای احداثی روستایی نیز ٤٠میلیون تومان تسهیلات ٤درصد و ١٠میلیون تومان بلاعوض پیش‌بینی شده است. به گفته زمانی، برای واحدهای تعمیری شهری و روستایی نیز پرداخت ١٥ یلیون تومان تسهیلات و ۵میلیون تومان بلاعوض پیش‌بینی شده است.
وی با بیان اینکه بیشترین خسارت‌ها مربوط به شهر شیراز است، به طوری که ٤٠٠واحد شهری و روستایی نیازمند احداث مجدد است، یادآور شد: بیشترین خسارت واحدهای مسکونی این کلانشهر مربوط به شهرک سعدی است. مدیرکل بنیاد مسکن فارس با بیان اینکه یک‌هزار و ٢٠٠پرونده برای واحدهای مسکونی آسیب دیده در شیراز تشکیل شده است، افزود: پرونده‌های دیگری در این‌باره تشکیل شده که پس از بررسی و تأیید پرداخت‌ها ادامه خواهد یافت. وی ادامه داد: بنیاد مسکن بابت فوتی‌ها، خرید خودرو و هزینه حمل مصدومان سیل شیراز بیش از دو میلیارد و ٧٠٠ میلیارد تومان پرداخت کرده است.
زمانی خاطرنشان کرد: در روز نخست حادثه، معاون رئیس جمهور و ریاست بنیاد مسکن به شیراز سفر کرده و با اتخاذ تصمیماتی کمک به سیل‌زدگان برای خرید ٣٠٠دستگاه خودرو، پرداخت هزینه حمل مصدومان و فوتی‌ها مصوب شد. مدیرکل بنیاد مسکن فارس همچنین یادآور شد که در سیل اخیر، واحدهای مقاوم‌سازی شده شهری و روستایی، از آسیب سیلاب در امان ماند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی