[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۰
  • دوره جدید

ماندگاری اتریشی‌ها در فارس، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: مدیریت ارشد این استان، حمایت خود از سرمایه‌گذاران و شرکت‌های اتریشی که قصد فعالیت اقتصادی در این دیار داشته باشند، اعلام می کند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، عنایت‌الله رحیمی در دیدار اشتفان شولتز، سفیر اتریش در جمهوری اسلامی ایران افزود: مشارکت اتریش در احداث دو پروژه تصفیه‌خانه شیراز و بیمارستان تأمین اجتماعی، مقدمه‌ای برای توسعه هرچه بیشتر روابط این کشور با استان فارس است. 
وی با استقبال از گسترش روابط ایران و اتریش افزود: انتظار همه مردم فرهیخته دنیا این است که هر کشوری با توجه به داشته‌های فرهنگی و تاریخی خود، از استقلال رأی برخوردار باشد و بتواند در مجامع بین‌المللی به عنوان صاحب‌نظر و صاحب رأی ظاهر شود. اتریش نیز با حفظ این استقلال بر اساس آرا و دیدگاه‌های مردم این کشور مستقلاً به ادامه ارتباط حسنه با ایران پرداخته است.
وی با اشاره به اینکه زمینه‌های متعددی و متنوعی در استان فارس وجود دارد که زمینه توسعه روابط اتریش با این استان را فراهم می‌کند، ساخت و ساز‌های شهری، نفت، گاز، گردشگری و توسعه بهداشت و درمان، معادن و کشاورزی را گوشه‌ای از این فرصت‌های مناسب و سودآور در استان فارس برشمرد.
رحیمی بر لزوم فراهم شدن مقدمات در جهت توسعه روابط اقتصادی و فرهنگی اتریش با استان فارس تأکید کرد و افزود: برقراری مجدد پروازها بین شیراز و اتریش، یکی از این مقدمات است که باید به آن پرداخته شود.
سفیر اتریش: توسعه روابط با فارس مهم است 
سفیر اتریش در جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار از تمایل کشورش برای تقویت روابط دو جانبه با استان فارس سخن گفت.
اشتفان شولتز با تأکید بر وجود ظرفیت‌های متعدد همکاری اتریش و استان فارس، مشارکت در احداث تصفیه‌خانه بزرگ شیراز و همچنین بیمارستان نسل پنجم تأمین اجتماعی در استان فارس را نمونه ای از این ظرفیت‌ها برشمرد.
وی همچنین بر تقویت مناسبات فرهنگی اتریش و استان فارس تأکید کرد.
سفیر اتریش در ایران همچنین ضمن ابراز همدردی با مردم استان فارس در واقعه سیل اخیر، امدادرسانی و بازسازی پس از سیل در شیراز را بی‌نظیر توصیف کرد و نشان دهنده قدرت مدیریت ارشد استان در مدیریت بحران دانست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی