[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۲
  • دوره جدید

نماینده ولی فقیه در فارس: کسانی که صبور و مقاوم نیستند، از قطار انقلاب جا می‌مانند، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با اشاره به مشکلات امروز، تأکید کرد کسانی که اهل صبر و استقامت نباشند، از قطار انقلاب اسلامی جا خواهند ماند. به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در استان فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام که به مناسبت بزرگداشت هفته معلم در جمع مدیران و مسئولان آموزش و پرورش فارس سخن می‌گفت، یادآور شد که در خانواده‌ای که همه اعضای آن معلم بوده‌اند متولد و بزرگ شده است و خود نیز به نوعی یک معلم است.
امام جمعه شیراز گفت: معمولاً در وضعیت‌‌های اقتصادی مثل امروز، آنهایی که درآمد ثابت دارند آسیب می‌بینند و لطمه می‌خورند. امروز می‌دانیم این وضعیت به لحاظ معیشتی برای معلمان مشکل است؛ اما اینکه در این رابطه چه باید انجام دهیم مسئله ما است.
وی با بیان اینکه ما در یک تغییر و تحول اجتماعی و سیاسی و فرهنگی قرار گرفته‌ایم که شروع کننده آن بوده‌ایم، گفت: ما یک حرکت انقلابی را آغاز کردیم که اوج این حرکت سال 57 بود و به پیروزی هم رسیدیم. روزی که این حرکت را آغاز کردیم می‌دانستیم کار آسانی نیست. امام جمعه شیراز تصریح کرد: آن روزها تکبیر لازم بود؛ اما امروز فقط با تکبیر گفتن و شعار دادن، به وظیفه انقلابی بودن خود و مبارزه با استکبار عمل نکرده‌ایم، چراکه امروز با شعار نمی‌شود خیلی از مسائل را حل کرد. شاید آن روز در مقابل حکومت طاغوتی می‌خواستیم اظهار وجود کنیم و شعار می‌دادیم؛ اما امروز باید برنامه و طرح داشته باشیم و به آن عمل کنیم و به نتیجه برسیم و این خیلی فاصله دارد با آن چیزی که قبلاً می‌گفتیم.
امام جمعه شیراز اضافه کرد: امروزه یا باید تفکر انقلاب اسلامی را کنار بگذاریم یا اگر می‌خواهیم آن را حفظ کنیم،  که 40سال است پای آن ایستاده‌ایم، باید معتقد باشیم، تا به جایی برسیم که ما هم جزو قدرت‌های دنیا رسمیت پیدا کنیم و در دنیا حرف برای گفتن داشته باشیم.
او با طرح این سوالات که آیا می‌توان بی‌خیال تربیت و پرورش فرزندان خود شد و آیا ما باید عرصه انقلاب را به دلیل فشارهایی که روی قشر ما بیش از دیگران است، رها کنیم، گفت: در پاسخ به این سئوالات باید تصمیمی جدی گرفت.
او با بیان اینکه تصمیم‌گیری قشر معلم در سطح نظام تأثیر بسیار مهمی دارد، گفت: معلمان همان‌طور که در برهه‌های مهم انقلاب نقش‌آفرینی داشتند و دارند، امروز هم نقشی مهم بر عهده دارند. بچه‌ها و نوجوانان و جوانان که از بعد تفکر عقلانی ناورزیده هستند، با شما مواجه‌اند و حرف شما برای آنان ملاک است و اگر این جهت را تأمین کنید، بقیه مسائل حل خواهد شد. نماینده ولی فقیه در فارس همچنین با یادآوری اینکه سند تحول را در جلسه مربیان صالحین بسیج به بحث گذاشته است، گفت: همه باید به هم کمک دهیم، هرچند اصل و اساس تربیت بر عهده آموزش و پرورش است و بقیه باید در مسیر ارتقا آن کمک دهند.
او با اشاره به لزوم همراهی و همکاری حوزه، دانشگاه و حرکت صالحین که اکثراً روحانیون هستند برای سامان یافتن بهتر سند تحول، گفت: باید حرکت کرد تا دشمنان اسلام متوجه شوند که روش تربیتی ما اسلامی، درست و مناسب و نتیجه‌بخش بوده است. باید با اجرای این سند اثبات شود که تربیت صحیح نسل‌ها با بهره‌گیری از آموزه‌های اسلامی امکان‌پذیر خواهد بود، نه مدل‌هایی نظیر سند 2030.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی