[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۰
  • دوره جدید

استاندار فارس: وجود همدلی باعث موفقیت در مدیریت سیلاب سعدی شد، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: وجود همدلی و همکاری برادرانه همانند دوران دفاع مقدس، باعث شد همه دست‌اندرکاران در کنار یکدیگر فعالیت کرده و به موفقیت دست پیدا کنند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله رحیمی در جمع فعالان و دست‌اندرکاران مدیریت سیل در شهرک سعدی اظهار داشت: سیل، علی‌رغم آسیب‌ها نعمت‌های زیادی مانند پر شدن سدها و خوشحالی کشاورزان را به همراه داشت.
 نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به این که کاری که برای خدا باشد نیازی به تبلیغ ندارد و خودش تبلیغ می‌شود، اظهار داشت: در جریان سیل شیراز همه دست‌اندرکاران با هدف رضای خداوند تلاش کردند و این فعالیت‌ها در سطح کشور و دنیا انعکاس خوبی داشت. دکتر رحیمی بارندگی و سیل شیراز در بهار 98 را بی‌سابقه دانست و گفت میزان بارندگی سال ۹۶ در شیراز ۱۳۰میلی‌متر بود، در حالی که در بهار98 در یک ساعت، ۷۸ میلیمتر باران بارید که موجب سیلاب شد و این شرایط با سیلاب‌های گذشته شیراز که پس از سه روز بارندگی و در اثر طغیان رودخانه صورت می‌گرفت، متفاوت بود.
 وی ساخت و ساز غیراصولی و اشغال مسیل‌ها در دروازه قرآن و منطقه سعدی را از جمله عوامل وقوع سیلاب برشمرد و افزود: برخی خانه‌های آسیب‌دیده در سیلاب که در مسیل واقع شده‌اند، باید جابجا شوند و فضاهای تفریحی و ورزشی و مذهبی مناسبی در این شهرک و اطراف آرامگاه سعدی ایجاد خواهد شد.
استاندار فارس با تأکید بر این که کمک‌رسانی به سیل‌زدگان همچنان ادامه خواهد یافت و کمک‌های معیشتی تا سقف ۵میلیون تومان به خسارت‌دیدگان پرداخت خواهد شد، ادامه داد: خسارت‌هایی که به زیرساخت‌ها و اراضی باغی و کشاورزی وارد شده است برآورد می‌شود و به تدریج جبران خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی