[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۶
  • دوره جدید

رکود سنگین در انتظار مسکن، روزنامه شیراز نوین

نایب‌رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: تغییرات قیمت مسکن پلکانی است و با شیب ملایم رشد می‌کند، سپس به مدت ۳ تا ۴سال ثابت باقی می‌ماند. در حال حاضر نیز با شیب تندی قیمت‌ها افزایش پیدا کرده که احتمال رکود آن وجود دارد.
هادی قوامی، نایب‌رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص دلایل افزایش قیمت اجاره‌بها و خرید مسکن و راه‌حل کوتاه مدت برای کاهش قیمت‌ها، گفت: مهم‌ترین موضوع در بحث مسکن تولید و عرضه است که انتظار می‌رود دولت بخشی از منابع بانکی را به این سو هدایت کند.
نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به دلیل وجود انگیزه سفته‌بازی و دلالی در بازار مسکن دولت باید مالیات بر عایدی سرمایه و مالیات بر خانه‌های خالی را اعمال کند تا مالکان این خانه‌ها را عرضه کنند، تصریح کرد: اگر خانه‌های خالی با قیمت‌های پایین جهت اجاره عرضه شوند، معافیت‌های مالیاتی شامل آنها شود.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از احتکار در بازار مسکن، ادامه داد: در حال حاضر تعداد بسیار زیادی خانه خالی وجود دارد که به انگیزه سفته‌بازی و دلالی نگه داشته شده‌اند و به فروش نمی‌رسند.
قوامی با بیان اینکه قیمت اجاره و خرید مسکن مبنای علمی و کارشناسی ندارد و متأسفانه تحت تأثیر فضای روانی قیمت‌ها را تعیین می‌کند، تصریح کرد: معمولاً همواره تاریخ نشان داده است که سرمایه‌ها و نقدینگی به سمت مسکن حرکت کرده؛ در بودجه نیز برنامه‌ریزی‌های خوبی در زمینه عرضه و تولید مسکن‌های ارزان قیمت صورت گرفته که دولت باید اقدامات عملی در زمینه داشته باشد.
نایب‌رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجل شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده تغییرات قیمت مسکن خاص بوده و بعد از رشد شدید، به مدت 3 تا 4سال تقریباً ثابت باقی می‌ماند. در حال حاضر نیز با شیب تندی قیمت‌ها افزایش پیدا کرده که احتمال رکود آن وجود دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی