[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۳
  • دوره جدید

شوک بنزین مهار شد، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون عمران مجلس خبر داد: در پی رایزنی‌های مجلس با دولت، بنزین امسال گران نمی‌شود؛ چراکه گرانی بنزین مساوی با گرانی بسیاری کالاهای دیگر است.
محمدرضا رضایی کوچی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به حواشی گران شدن قیمت بنزین گفت: در پی رایزنی‌های مجلس با دولت، بنزین امسال گران نمی‌شود؛ چراکه گرانی بنزین مساوی با گرانی بسیاری کالاهای دیگر است و دولت نمی‌تواند جلوگیری از گرانی کالاهای دیگر را مدیریت کند، لذا مردم از این بابت خیالشان راحت باشد.
گرانی بنزین، فشارهای اقتصادی به مردم را دوچندان می‌کند
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مردم در شرایط فعلی نیز فشارهای سختی را متحمل شده‌اند و گرانی بنزین این فشارها را دوچندان می‌کند که دیگر در توان مردم نخواهد بود؛ لذا دولت باید با صرفه‌جویی در هزینه‌های اجرایی، نیاز خود را به بودجه حاصل از گرانی بنزین جبران کند.
رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه افزایش تقریباً 20درصدی قیمت بنزین سبب خواهد شد که شوک به اقتصاد کشور وارد شود، اضافه کرد: این شوک درحالی به اقتصاد به صورت آنی وارد می‌شود که درآمد 17هزار میلیارد تومانی دولت از بابت افزایش قیمت بنزین به صورت خرد خرد به حساب دولت واریز خواهد شد. این درآمد به دلیل آنکه به صورت جزئی و نه یکباره به دست دولت می‌رسد، نمی‌تواند کارآیی لازم را برای دولت داشته باشد و دولت نمی‌تواند جهت پیشبرد اهداف خود بر روی آن (از جمله استفاده از آن جهت ایجاد شغل) برنامه‌ریزی کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی