[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۷۷
  • دوره جدید

وصول ۲۳هزار میلیارد ریال درآمدهای مالیاتی در فارس، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل امور مالیاتی فارس از وصول ۲۳هزار میلیارد ریال مالیات مستقیم و مالیات غیرمستقیم در سال ۱۳۹۷ خبر داد و گفت: این میزان در مقایسه با سال قبل از آن، هفت درصد رشد را نشان می‌دهد.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومی امور مالیاتی فارس، ناصر‌ هاشمی افزود: سال گذشته بیش از ۱۲هزار میلیارد ریال مالیات‌های مستقیم و ده هزار میلیارد ریال مالیات غیرمستقیم در استان به حیطه وصول درآمده که این میزان نشان دهنده تحقق ۹۳درصدی و رشد ۷درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل است.
هاشمی افزود: در سال ۹۷ در بخش مالیات بر ارزش افزوده بیش از ده هزار میلیارد ریال مالیات وصول شده که ۸۵درصد تحقق و یک درصد رشد نسبت به دوره مشابه را نشان می‌دهد. از این میزان بیش از ۵هزار و ۱۸۰میلیارد ریال عوارض وصول و به حساب شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و عشایر استان واریز شده است.
وی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از یک هزار و ۶۹۵میلیارد ریال عوارض به شهرداری و بیش از ۱۸۹میلیارد ریال نیز به دهیاری‌های شهرستان شیراز واریز شده است، خاطرنشان کرد: البته شهرداری‌های سایر مناطق استان به جز شیراز نیز یک هزار و ۹۸۷میلیارد ریال دریافت کرده‌اند و دهیاری‌ها و عشایر استان نیز یک هزار و ۳۰۰میلیارد ریال دریافتی داشته‌اند. وی با بیان اینکه نرخ مالیات برارزش افزوده کالا و خدمات عمومی ۹درصد است، گفت: این نرخ شامل ۶درصد مالیات (سهم دولت) و ۳درصد عوارض (سهم شهرداری‌ها) است و یک واحد درصد از مالیات‌های وصولی تحت عنوان مالیات سلامت در کشور هزینه می‌شود. مدیرکل امور مالیاتی فارس، از تشدید مبارزه با فرار مالیاتی و قاطعیت در برخورد با مصادیق جرم مالیاتی خبر داد و گفت: با اجرای طرح جامع مالیاتی، فرار مالیاتی کاهش یافته و نظام اقتصادی به سمت شفافیت سوق یافته است. وی، مبارزه با فرار مالیاتی را از برنامه‌های مهم و اولویت‌دار نظام مالیاتی دانست و خاطرنشان کرد: سیاست مبارزه با فرار مالیاتی با جدیت و با اتکا بر سامانه‌های اطلاعاتی سازمان دنبال می‌شود و در استان فارس نیز از سال ۹۵ با تشکیل کارگروه ویژه رسیدگی به تراکنش‌های سنگین و مشکوک بانکی تاکنون ۱۱۴پرونده در این خصوص مورد رسیدگی قرار گرفته است.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی