[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۳
  • دوره جدید

مدیرکل بنیاد مسکن فارس: ارزیابی خانه به خانه خسارت سیل در شوشتر ادامه دارد، روزنامه شیراز نوین

کارشناسان بنیاد مسکن فارس 1600خانه آسیب دیده در شوشتر را مورد ارزیابی قرار دادند. مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس گفت: کارشناسان و ارزیابان بنیاد استان فارس در شهرستان شوشتر به صورت خانه به خانه کار ارزیابی مناطق آسیب‌دیده از سیل استان خوزستان را انجام می‌دهند و تاکنون حدود 1600خانه آسیب‌دیده مورد ارزیابی قرار گرفته است. به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، مهندس عطاالله زمانی با بیان اینکه ارزیابی‌ها دقیق و به صورت خانه به خانه و با مراجعه مستقیم کارشناسان به در خانه‌های آسیب‌دیدگان انجام می‌شود، افزود: از این تعداد حدود 300واحد  نیاز به احداث مجدد دارد.
مهندس زمانی افزود: براساس برآورد اولیه کارشناسان بنیاد مسکن، واحد‌های مسکونی حدود ۱۳روستا در بخش شعیبیه خسارت جدی دیده‌اند و کارشناسان بنیاد مسکن استان فارس به عنوان استان معین، در برآورد خسارت‌های سیل همچنان در استان خوزستان با دقت و بر اساس معیارهای بنیاد کار ارزیابی را انجام می دهند.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس در خصوص پرداخت خسارت به سیل‌زدگان اضافه کرد: پس از انجام برآورد خسارت و تشکیل پرونده به صاحبان این واحد‌های مسکونی خسارت دیده از سیل، تسهیلات کم‌بهره و بعضاً بلاعوض اعطا می‌شود. مهندس زمانی تأکید کرد: کارشناسان استان فارس همچنین کار ارزیابی خسارت وارده ناشی از سیل به واحدهای مسکونی شهر گوریه و روستاهای بخش شعیبیه این شهرستان را هم انجام داده‌اند. 42روستای بخش شعیبیه در استان خوزستان در معرض خطر سیلاب بودند که سیلاب به واحدهای مسکونی بیش از 24روستا ورود کرد. سیلاب کرخه و دز، برخی مناطق روستایی و شهری در شوش، اهواز، شوشتر، شادگان، کارون، دشت آزادگان، حمیدیه، باوی و هویزه را به زیر آب برد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی