[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۶
  • دوره جدید

تلاش در تربیت نسل انقلاب قابل تقدیر است، روزنامه شیراز نوین

به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم، سردار فرماندهی سپاه فجر فارس به همراه جمعی از معاونان سپاه با حضور در اداره کل آموزش و پرورش فارس، با مدیرکل و تنی چند از معاونان وی دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، در این دیدار سردار سید‌هاشم غیاثی، فرمانده سپاه فجر استان ضمن تبریک هفته بزرگداشت مقام معلم، گفت: این هفته یادآور شهید مطهری است و خوب است که آموزش و پرورش نسبت به شناساندن عوامل تشکیل دهنده شخصیت این شهید به دانش آموزان و فرهنگیان تلاش کند.
فرمانده سپاه فجر فارس با اشاره به برخی از ویژگی‌های شهید مطهری، گفت: توجه ویژه خانواده شهید مطهری به قرآن و واجبات دینی، بهره‌گیری وی از حضور بزرگان دین و تربیت در محضر آنها درتشکیل شخصیت این شهید بسیار مؤثر بوده و امید است بتوان با مراجعه به تألیفات و بیان دیدگاه وی در قالب فعالیت‌های علمی و هنری، از این موقعیت استفاده بهینه شود.
وی از تلاش‌های آموزش و پرورش در تربیت نسل انقلاب با وجود محدودیت‌های مختلف تقدیر کرد و گفت: سخنان رهبر انقلاب در دیدار با فرهنگیان باید به عنوان یک منشور در مقابل دیدگان ما باشد و از آن بهره بگیریم. سپاه نیز تلاش می‌کند تا در راستای تعامل بیشتر با آموزش و پرورش هدفمندتر شود.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس نیز در این دیدار تأکید کرد: آموزش و پرورش برای نگهبانی از نظام مقدس اسلامی در کنار سپاه قرار دارد.
دکتر علی عسکر نجفی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر هوشیاری مسئولان در زمینه تلاش دشمن برای استفاده از این نهاد و تربیت سرباز برای خود در قالب اجرای سند 2030، گفت: این سند به هیچ عنوان در آموزش و پرورش راه ندارد. آنچه ما به عنوان راهکار به دنبال آن هستیم، سند تحول بنیادین است که اجرای آن مورد تأکید مقام معظم رهبری و خواسته همه مسئولان در نظام تعلیم و تربیت است. وی شهید مطهری را الگوی تمام معنای آموزش و پرورش دانست و آثار وی را بسیارسازنده و مفید معرفی کرد و گفت: طرح بینش مطهر یکی از طرح‌های مهم در آموزش و پرورش است که با هدف آشنایی همکاران فرهنگی با آثار این شهید و بهره‌گیری مطلوب از دیدگاه‌های وی در عرصه تعلیم و تربیت راه‌اندازی شده و امید است این امر به یک فرهنگ تبدیل شود.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس همچنین ضمن تقدیر از خدمات شهیدان رجایی و باهنر در راه‌اندازی نهاد مقدس امور تربیتی در مدارس کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: این اقدام خدمت بزرگی به نظام تعلیم و تربیت جمهوری اسلامی بود.
نجفی با اشاره به برنامه‌های هفته بزرگداشت مقام معلم در سطح کشور، گفت: اصلی‌ترین این برنامه‌ها دیدار جمعی از فرهنگیان کشور با مقام معظم رهبری و آگاهی بیشتر مسئولان آموزش و پرورش از دغدغه‌های ایشان در مورد آموزش و پرورش بود.
وی با اشاره به بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر هوشیاری مسئولان آموزش و پرورش در زمینه تلاش دشمن برای استفاده از این نهاد و تربیت سرباز برای خود در قالب  اجرای سند 2030 گفت: این سند به هیچ عنوان در آموزش و پرورش راه ندارد. آنچه ما به عنوان راهکار به دنبال آن هستیم، سند تحول بنیادین است که اجرای آن مورد تأکید رهبری و خواسته همه مسئولان در نظام تعلیم و تربیت است.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: فارس در زمینه اجرای سند تحول بنیادین یکی از استان‌های پیشتاز است و در این راستا با تشکیل شورای راهبردی، به دنبال تحقق اهداف این سند در آموزش و پرورش فارس هستیم.
وی یکی از افتخارات آموزش و پرورش را فعالیت بخش قابل توجهی از فرهنگیان به عنوان بسیجی عنوان کرد و گفت: از افتخارات آموزش و پرورش در دوران دفاع مقدس و پیروزی انقلاب، تقدیم 36هزار شهید بوده و امروز نیز آموزش و پرورش خود را در کنار سپاه حافظ انقلاب اسلامی می داند و در تداوم این هدف بزررگ تلاش می کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی