[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۱
  • دوره جدید

لایه مكانی كنتورهای بازار برق در سامانه جامع مكانی (GIS) راه‌اندازی شد، روزنامه شیراز نوین

به دلیل گستردگی و تنوع پردازش‌ها و قابلیت‌های محاسباتی و همچنین گزارش‌گیری‌های كاربردی و مدیریتی، لایه مكانی كنتورهای بازار برق در سامانه جامع مكانی (GIS) برق فارس طراحی، ایجاد و راه‌اندازی شد.
به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای فارس، مهندس محمدرضا گلساز شیرازی مدیر دفتر بازار برق فارس، در خصوص اجرای پروژه مزبور گفت: در ابتدا برای جمع‌آوری داده‌های متنوع تمامی كنتورهای بازار برق در سطح دو استان فارس و بوشهر برنامه‌ریزی نمودیم.
طی 16هفته، سه تیم از كارشناسان بازار برق با در دست داشتن فرم‌های برداشت اطلاعات به بیش از 210 ایستگاه سركشی كردند و اطلاعات 3 تیپ كنتور منصوبه روی خطوط، ترانسفورماتورها و فیدرهای فشارمتوسط را جمع‌آوری نمودند. سپس با افزودن كد دیسپاچینگی خطوط و ایستگاه‌ها، جدول داده‌ها برای ورود اطلاعات به GIS، آماده و مهیا گردید.
مدیر دفتر بازار برق فارس به بیان نحوه اجرای این پروژه پرداخت و افزود: این کار با مدیریت دفتر بازار برق و مشاركت دفتر فناوری ارتباطات و مدیریت اطلاعات برق فارس صورت پذیرفت. جمع‌آوری داده‌ها ظرف سه ماه و نیم به اتمام رسید و مراحل آماده‌سازی اطلاعات و ساخت لایه نیز کمتر از چهل روز به طول انجامید.
وی در ادامه افزود: آگاهی از ویژگی‌های كار باعث شد از ابتدا طراحی دقیقی انجام پذیرد و داده‌های مورد نیاز در حداقل زمان ممكن جمع‌آوری، بررسی، غربال و آماده‌سازی و در نهایت پیاده‌‌‌سازی شود. شایان ذکر است کلید و رمز موفقیت این پروژه در تمامی این مراحل، مشارکت بالا، صمیمیت و كار تیمی منسجم بود که الحمدلله با پیشرفت فوق‌العاده به خوبی رقم خورد. من از یکایک همکاران خوبم  در اجرای این پروژه تقدیر و تشکر می کنم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی