[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

خرما حریف ضعف دولت نشد، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: عدم پیش‌بینی افزایش میزان مصرف خرما، نشانه ضعف نظارت دولت بر بازار است.
 سیدعلاءالدین خادم عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص افزایش قیمت خرما در بازار گفت: افزایش قیمت خرما دو دلیل عمده دارد، یکی از دلایل آن این است که در حال حاضر خرما به صورت غیرقانونی و قاچاق از کشور خارج می‌شود.
نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از محصولاتی که در مرز پاکستان به وفور از کشور خارج می‌شود خرما است که باید مدیریت شود، تصریح کرد: اگر تحت هر شرایطی خرما صادر می‌شود، این صادرات باید متناسب با نیاز داخلی باشد؛ به این معنا که با صادرات موجب کمبود این محصول در بازار نشویم.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی افزایش قیمت خرما به صورت بی‌رویه نیازمند نظارت و کنترل است، ادامه داد: دستگاه‌های نظارتی و وزارت‌خانه‌های متولی باید با توجه به میزان افزایش قیمت خرما تصمیمات لازم را اتخاذ کنند، زیرا افزایش قیمت این محصول به عنوان کالایی ضروری و سالم به منظور تأمین سلامت مردم، نامتعارف و غیرمعمول است.
خادم با تأکید بر اینکه دولت باید با توجه به نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان افزایش مصرف خرما را پیش‌بینی می‌کرد، عنوان کرد: عدم پیش‌بینی افزایش میزان مصرف خرما نشان از ضعف نظارت دولت بر بازار است. نباید اجازه داده شود در ماه رمضان شاهد افزایش قیمت خرما باشیم. این موضوع نوعی بی‌توجهی به مسائل داخلی کشور است.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، در پایان خاطرنشان کرد: باید در حال حاضر دستگاه‌های نظارتی و وزارت‌خانه‌ها از قاچاق و صادرات نامتعارف خرما جلوگیری و بازار را تنظیم کنند و این اقدامات پیچیده نیست و تنها نیاز به عزم و اراده دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی