[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۶
  • دوره جدید

بولتون خاطره غرق‌شدن کشتی‌شان با موشک کرم ابریشم را از یاد نبرد، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد پرداخت هزینه اعزام ناو هواپیمابر آمریکایی به خاورمیانه بر عهده بن سلمان خواهد بود و صرفاً اقدامی نمادین از سوی کاخ سفید است.
 محمدجواد جمالی‌نوبندگانی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اهداف پشت پرده اعزام ناو هواپیمابر و هواپیماهای بمب‌افکن آمریکایی به خاورمیانه، گفت: آمریکایی‌ها هم‌اکنون درصدد اجرای سیاست فشار همه جانبه هستند. نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بر این اساس مشاهده می‌شود که تحریم‌های نفتی، هسته‌ای، پتروشیمی، دارویی، موشکی و غیره را در دستورکار دارند. وی با اشاره به اینکه اعزام ناوجنگی به منطقه با هدف ایجاد هراس برای ایران صرفاً جنگ روانی است، ادامه داد: در واقع دولتمردان کاخ سفید می‌خواهند با بهره‌گیری از ابزار نظامی و طرح مسئله روی میز بودن تمام گزینه‌ها به مسئولان کشورمان فشار وارد کنند، شاید بتوانند زمینه مذاکرات را فراهم کنند؛ اما هیچ‌گاه این مهم رخ نخواهد داد. این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه اعزام ناو هواپیمابر و هواپیماهای بمب‌افکن به خاورمیانه صرفاً اقدامی نمادین است، تصریح کرد: در این بین باید یادآور شد آمریکایی‌ها با این اقدام می‌خواهند به هم‌پیمانان افراطی خود در منطقه مانند بن سلمان و همچنین بن زائد روحیه دهند.
جمالی‌نوبندگانی افزود: البته نباید فراموش کرد که بن سلمان باید تمام هزینه‌های اعزام این ناوها را بدهد؛ زیرا ترامپ فردی نیست که بخواهد از جیبش هزینه کند. عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این بین باید یادآور شد در دوران دفاع مقدس حدود 120ناو و ناوچه در منطقه حضور داشتند؛ اما یک موشک کرم ابریشم از سوی کشورمان کشتی آمریکایی‌ها را در بندر کویت مورد هدف قرار داد و تمام معادلات برهم ریخت. لذا جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا، حتماً باید از این اتفاق درس گرفته باشد. به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مشاور امنیت ملی آمریکا اعلام کرده است که آمریکا در واکنش به آن‌چه «برخی نشانه‌ها و هشدارهای مشکل‌ساز و جنگ‌افروزانه» از سوی ایران خوانده، ناو هواپیمابر و هواپیماهای بمب‌افکن به خاورمیانه می‌فرستد. به گفته جان بولتون، ناوهای هواپیمابر و هواپیماهای بمب‌افکن با هدف «ارسال پیامی واضح و بی‌تردید به حکومت ایران مبنی بر این که هر گونه حمله به منافع آمریکا یا متحدانمان با شدت عملی بی‌امان مواجه خواهد شد» به کار گرفته شده‌اند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی