[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۶
  • دوره جدید

سلطان لاستیک غایب بازار، روزنامه شیراز نوین

مردم در شیراز به دنبال خرید لاستیک خودرو با نرخ مصوب هستند؛ اما برخی از فروشندگان به دنبال گران‌تر فروختن لاستیک‌های سهمیه‌بندی شده هستند.
به گزارش خبرنگار مهر، در حالی که طی مدت گذشته نرخ خودرو در بازار همواره روبه افزایش بوده و مصرف کننده‌های واقعی دیگر توانایی خرید ندارند، موضوع تهیه لوازم خودرو از جمله لاستیک نیز داستانی برای خود دارد.
لاستیک تولید داخل با توجه به اینکه هم دارای ضمانت و کیفیت است مورد استقبال مصرف کنندگان قرار گرفته و دولت نیز برای این نوع لاستیک نرخ مصوب گذاشته است؛ اما در عمل اتحادیه فروش لاستیک، محل‌های فروش با نرخ مصوب را معرفی نمی‌کنند.
از طرف دیگر، فروشندگان لاستیک نیز تمایلی به فروش با نرخ مصوب ندارند و مصرف کنندگان واقعی همچنان سرگردان در بازار به دنبال لاستیک با نرخ واقعی می‌گردند.
اسامی محل‌های فروش لاستیک با نرخ مصوب در شیراز محرمانه است
اکبر قربانی از جمله کسانی است که هفته گذشته در مراکز اصلی فروش به دنبال لاستیک سایز ۱۸۵ برای سمند، همان خودرو ملی است که در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: بیشتر مغازه‌های فروش لاستیک در شیراز را جستجو کردم؛ اما هیچ‌کدام با نرخ مصوب نداشتند.
وی افزود: برخی از مغازه‌داران نیز به راحتی از عدم فروش صحبت می‌کنند و اعتقاد دارند طی هفته آینده نرخ لاستیک گران خواهد شد.
قربانی با اشاره به اینکه با اتحادیه فروش لاستیک نیز تماس گرفتم، گفت: منشی اتحادیه از وجود لاستیک با نرخ مصوب در بازار خبر داد؛ اما زمانی که درخواست آدرس کردم، گفت اسامی مغازه‌ها محرمانه است.
این شهروند شیراز تصریح کرد: رئیس اتحادیه از فروش لاستیک با نرخ مصوب خبر می‌دهد؛ اما مشخص نکردند این فروش در کجا انجام می‌شود.
لاستیک ایرانی نداریم
رضا مرادخانی، دیگر شهروند شیراز است که در مقابل یکی از مغازه‌های معروف فروش لاستیک شیراز حضور دارد و در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، گفت: مغازه‌داران خریدار را تشویق به خرید لاستیک خارجی می‌کنند که ارزان‌ترین آن جفتی حدود ۱میلیون تومان است.
وی ادامه داد: مغازه‌داران و فروشندگان لاستیک بدون ترس و نگرانی اعلام می‌کنند به دلیل اینکه به زودی گران می‌شود، فروش با نرخ مصوب نداریم.
این شهروند شیرازی یادآور شد: باید به سمت خرید لاستیک‌های دسته‌دوم برویم. یک جفت لاستیک دست‌دوم حدود ۵۰درصد را با قیمت ۲۸۰ هزار تومان خریداری کردم.
کارخانه افزایش نرخ لاستیک را مدنظر دارد
اما رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لاستیک شیراز در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: در حال حاضر نرخ مصوب همان نرخ قبل است؛ اما از ۱۵فروردین تولیدکنندگان به دنبال افزایش نرخ لاستیک هستند.
علیرضا رعنایی ادامه داد: فروشندگان در سطح شهر مکلف هستند با نرخ مصوب لاستیک را عرضه کنند که این کار نیز تحت نظارت و دریافت مدارک مشخص انجام می‌شود و اگر نرخ مصوب افزایش پیدا کرد، فروشندگان نیز با همان نرخ توزیع می‌کنند.
وی تأکید کرد: شرکت‌ها به دلیل اینکه با تمام ظرفیت تولید نمی‌کنند، نمی‌توانند نیاز موجود را پوشش دهند، به همین دلیل توزیع لاستیک با نرخ مصوب کم است.
رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک شیراز یادآور شد: در حال حاضر نرخ فروش لاستیک پرایدی ۲۸۵تومان و لاستیک پژو۳۷۰، لاستیک سمند ۳۸۵ تا ۴۰۲ هزار تومان است.
رعنایی با بیان اینکه بازرسی سازمان به طور کامل بر نحوه فروش لاستیک با نرخ مصوب نظارت دارد، گفت: فروش لاستیک با نرخ مصوب مشروط به دریافت برخی مدارک است و فروشندگان باید مدارک فروش را به مسئولان نظارت ارائه کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی